KWL 20-04-03

Home Up

Last updated 17 July 2003
KENT WOMEN’S LEAGUE - 2003
Deangate 20th April - Division One
  U13     U15     U17     SENIOR  
 75/100m 2nd Chloe Shaw 10.7 2 3rd A. Jackson 13.8 4 3rd Vicky Cole 13.2 3 1st K. Benneworth 12.7
150/200m 1st K. Cosby 20.8 2 2nd A. Jackson 28.4 4 3rd K. Douglas 27.9   1st Sam Singer 26.3
300/400m -           1st V. Cole 45.3 4 1st Sam Singer 58.7
800m -     X     X     X  
1000/1500m 1st H. Garcia 3.32   1st R.Taylor 5.09.5 3 1st B. Proctor 5.39.3   1st S. Henry 5.11.6
3000m -     -     X     2nd C. Lodwig 12.29.8
Sprint H 2nd J. Stacey 15.7   1st Nina Akif 12.4 2 2nd K. Welch 13.2 4 X  
300/400m H -     -     2nd K. Welch 50 3 X  
1/2km W 1st J. Stacey 5.44.1   1st H. Williams 13.25.9   X     X  
High J 2nd H. Garcia 1.1   2nd R. Taylor 1.35 4 X     X  
Pole V -     1st H. Williams 1.3   X     X  
Long J 1st K. Cosby 4.29 3 1st J. C-Thomas 4.85 2 4th K. Welch 4.59 4 1st K. Benneworth 5.23
Triple J -     -     X     1st K. Benneworth 10.31
Shot 1st R. Samuels 5.44   1st F. Clark 7.64 4 1st R. Blackie 7.72   X  
Hammer -     -     1st R. Blackie 24 4 1st B. Simpson 35.5
Discus 2nd R. Samuels 11.35   1st F. Clark 29.63 2 1st R. Blackie 31.9 2 2nd B. Simpson 22.46
Javelin 2nd H. Silvester 10.95   1st F.Clark 17.73   2nd C. Silvester 29 3 X  
4 x 100m 2nd 59.8   1st 55.5   4th 55   X  
Relay H. Silvester     N. Akif     B.  Proctor        
  R. Samuels     R. Taylor     K. Welch        
  H. Garcia     A.      Jackson     K. Douglas        
  C. Shaw     J. C-Thomas     V. Cole        
4 x 400m -     -     -     X  
Relay                      
N.B. 1,2,3 & 4 Denotes A.A.A. standard achieved.
                       
1 B & B 193                  
2 Tonbridge 147                  
3 Ashford 136                  
4 Bexley 130                  
5 M & M 96                  
6                      
X = Position not filled For non-scoring – see division 2 results.

 

KENT WOMEN’S LEAGUE - 2003
Deangate 20th April - Division Two
  U13     U15     U17 SENIOR  
 75/100m 1st E. Patten 11.4 4 1st S. Solomon 13.3 3 X X  
150/200m 1st I. Ivy 22.7 3 2nd E. Godley 29.2 4 X 1st N. Gharbaoui 29.6
300/400m -     -     X 1st R. Chadwick 64.8
800m -     X     X 2nd C. J-Baldock 2.42.3
1000/1500m 1st H. Ware 3.36.2   X     X 1st E. Bugler 5.16.5
3000m -     -     X X  
Sprint H 2nd E. Patten 16.5   2nd S.Robinson 13 3 X X  
300/400m H -     -     X 1st C. J-Baldock 1.21
1/2km W 1st J.Bain 6.35.2   X     X X  
High J 1st H. Ware 1.15   1st L. Blackie 1.35 4 X X  
Pole V -    4 1st L. Blackie 1.8 4 X 2nd C. J-Baldock 1.2
Long J 1st I. Ivy 3.81 3 1st L. Blackie 4.62 3 X 1st N. Gharbaoui 4.29
Triple J -     -     X 1st N. Gharbaoui 9.5
Shot 1st C. Osborne 5.28   1st F. Athawes 8.76 3 X 1st A. Oliver 7.1
Hammer -     -     X X  
Discus 1st C. Osborne 13.32   2nd F. Athawes 21.22 4 X 1st A. Oliver 27.97
Javelin 1st C. Osborne 10.21   1st F. Athawes 23.92 4 X 2nd A. Oliver 23.25
4 x 100m 1st 60.8   1st 54.8*   X 1st 59.6
Relay I. Ivy     H. Shomade     X = Position R. Chadwick  
  J. Bain     S. Robinson     Not filled E. Bugler  
  H. Ware     N. Molner       C. J-Baldock  
  E. Patten     S. Solomon       N. Gharbaoui  
                   
4 x 400m -     -     - X  
Relay                  
 N.B. 1,2,3 & 4 Denotes A.A.A. standard achieved. * Fastest 4 x 100m of the day by a B & B team!
1 B & B 154              
2 Paddock Wood 88              
3 Invicta 85              
4 Swale 38              
5 Sevenoaks 0              
6                  
Non Scoring U15
Long jump – E. Godley 4.85 (grade 2)
100m – J. C-Thomas 13.4 ( grade 3). H. Shomade 13.8 (grade 4) N. Molnar 14.0 (grade 4)

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk