SWL 17-05-03

Home Up

Last updated 27 May 2003

SOUTHERN WOMEN’S LEAGUE  (2) - 17 - 05 - 03 NORMAN PARK

N.B. ATHLETES ARE EITHER U15 OR U17 UNLESS STATED OTHERWISE

Event

U13/U15  A

Perf/Pos
G

U13/15  B

Perf/pos

G

U17(Snr.)  A

Perf/pos.

G

U17 (Snr.) B

Perf/pos

G

100m

S.Solomon

13.5- 2nd

3

N.Molnar

13.6 -2nd

3

L.Guthrie

13.2 – 3rd

s

C.Cooper

13.0 – 1st

3

200m

H. Shomade

29.7- 4th

 

A.L.Barrett

30.4 – 4th

 

L.Guthrie

27.6 – 4th

s

K.Benneworth

26.7 –2nd

j

400m

***********

*****

 

**********

******

 

S.Singer

58.1 – 2nd

s

M.Miller

59.9 – 1st

v

800m

S.Coombs

2.40.1-4th

4

C.McNamara

2.43.3-3rd

4

S.Singer

2.22.3 -2nd

s

K.O’Mahoney

2.24.5 –3rd

s

1500m

K.Murray

5.04.3 –1st

3

H.Garcia u13

5.27.2 –2nd

3

H.Leach

5.32.9-3rd

v

C.J-Baldock

5.53.3-3rd

s

3000m

***********

******

 

**********

******

 

H.Leach

11.18.8-4th

v

M.Delahoy

14.25.7.4th

 

Sprint H

Nina Akif

12.5 – 1st

3

S.Robinson

12.9 – 1st

3

H.Robinson

11.6 – 1st

1

C.Cooper

12.2 – 1st

2

100m H

***********

******

 

**********

******

 

K.Porter

14.8 – 3rd

s

C.Mantoura

20.4-5th

j

300m H

***********

******

 

**********

******

 

H.Robinson

X      

 

************

******

 

400m H

***********

******

 

**********

******

 

C.Mantoura

80.8-3rd

j

C.J - Baldock

83.3-2nd

s

Pole V

***********

*****

 

**********

******

 

Liz Hughes

3.50 – 1st

s

C.J-Baldock

1.10-2nd

s

High J

K.Murray

1.50-1st

3

A.Smith

1.45-1st

3

D.Fidge

1.55-3rd

j

C.Townsend

1.40-3rd

 

Long J

J.C.Thomas

4.94-2nd

2

E.Godley

4.56-1st

4

Katy Porter

5.34-1st

s

K. Benneworth

5.24-1st

j

Triple J

***********

*****

 

**********

******

 

K. Benneworth

9.18-5th

j

         X

---------

 

Shot

S.Brown

10.04-1st

2

F.Clark

9.93-1st

2

V. Thomas

8.83-4th

4

         X

---------

 

Discus

S.Brown

31.48-1st

1

F. Clark

29.64-1st

2

V. Thomas

27.32-4th

4

         X

---------

 

Javelin

F. Athawes

26.71-2nd

3

R. Carter

20.70-1st

4

C. Silvester

30.11-2nd

3

K.O’Mahoney

10.15-5th

s

Hammer

***********

*****

 

**********

******

 

V.Thomas

21.72-5th

4

C. Mantoura

17.49-5th

j

4 x 100m
Relay

 

 

Nina

Sophie

Jade

Serita

1st

52.1

 

 

---------

 

Katy P.

Louisa

Katy B.

Sam

 

 

1st

50.2

 

 

---------

 

4 x 400m

Relay

 

 

*******

 

******

 

*******

*******

 

Louisa

Maureen

Ella

Sam

 

2nd

4.05

 

Split times

65.1

59.6

59.1

61.4

s

v

 

s

N.B.  1,2,3 & 4 Denotes A.A.A.’s  standard achieved.   X = Position not filled.    V = Veteran.  S = Senior.  J = Junior

                                                                   Athletes are either U15 or U17 unless stated otherwise

 

1

Blackheath and Bromley

195

2

Belgrave

172

3

Bedford

159

4

Havering

158

5

Team Solent

136

                                                                                                          Non-Scoring

                                U15 – 100                                                                      U17 – 100m                     800m

A. L. Barrett                  14.1 (4)       L. Wouters                          16.5                 S. Allerton                 14.4             U13      R. Smith              2.49.7  (3)

H. Jordan                       14.1 (4)       R. George          16.7                L. Messenger            14.8             U17      S. Allerton           3.12.5

K. Goodridge                14.6

C. Thomas                     15.4

C. Hewish                      16.4

 

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk