SWL 26-04-03

Home Up

Last updated 28 April 2003

SOUTHERN WOMENíS LEAGUE 2003 SUTTON - 26.04.03 - MATCH 1

N.B. ATHLETES ARE EITHER U15 OR U17 UNLESS STATED OTHERWISE

Event

U13/U15 A

Pos/Perf

 

U13/15 B

Pos/Perf

 

U17(Snr.) A

Pos/Perf

 

U17 (Snr.) B

Pos/Perf

 

 100m     

Amy Gibbs

1. 12.7

1

S.Solomon

1. 13.3

3

K. Benneworth

3. 12.6

J

C. Cooper

2. 12.5

1

 200m     

J. C-Thomas

2. 28.2

4

S.Solomon

1. 27.7

3

Sam Singer

2. 26.8

S

Amy Godsell

2. 26.5

3

 400m     

***

***

 

***

***

 

Sam Singer

2. 58.0

S

M. Miller

3. 61.3

S

800m      

R. Taylor

1. 2.25.8

2

K. Murray

1. 2.39.9

4

E. Bugler

4. 2.29.5

J

C. Jones-Baldock

2. 2.38.1

S

1500m

S. Coombs

3. 5.28.8

4

H. Garcia u13

1. 5.31.8

3

Ella Fisher

1. 4.48.3

2

C. Jones-Baldock

1. 5.36.6

S

3000m

***

***

 

***

***

 

B. Proctor

3. 12.17.5

4

N. Moran

3 . 14.54.8

 

Sprint H 

Amy Gibbs

1 . 12.3

2

Nina Akif

1. 12.1

2

H. Robinson

1. 11.6

1

Clare Cooper

1. 12.0

2

100mH

***

***

 

***

***

 

C. Mantoura

4. 21.2

J

***

***

 

300m H

***

***

 

***

***

 

Katie Welch

Void

 

***

***

 

400m H

***

***

 

***

***

 

C. Mantoura

Void

J

C. Jones-Baldock

Void

S

Pole V

***

***

 

***

***

 

C. Jones-Baldock

4. 1.10

S

***

***

 

High J    

Katie Murray

1. 1.50

3

R. Arnheim

1. 1.40

4

C. Townsend

4. 1.50

3

***

***

 

Long J    

J.C-Thomas

1. 5.07

2

E.Godley

1. 4.77

3

K. Benneworth

3. 5.39

J

H. Robinson

5. 4.77

4

Triple J

***

***

 

***

***

 

K. Benneworth

4. 10.07

J

S. Alaneme

n.m.

J

Shot       

S. Brown

1 9.77

2

Flo Clark

1. 9.73

3

S. Alaneme

2. 10.33

J

V. Thomas

1. 9.28

3

Discus

S. Brown

1. 29.46

2

Flo Clark

1. 27.65

2

V. Thomas

5. 25.40

4

S. Alaneme

4. 20.16

J

Javelin

F. Athawes

1. 22.79

4

Flo Clark

n.m.

 

C. Lawrence

1. 39.02

J

***

***

 

Hammer 

***

***

 

***

***

 

V. Thomas

4. 23.54

4

C. Mantoura

2. 18.92

J

4 x 100m
Relay

 

 

N. Akif

S. Solomon

J. C-Thomas

A. Gibbs

1. 52..5

 

***

***

 

K. Benneworth

C. Cooper

H. Robinson

S. Singer

1. 49.6

 

***

***

 

4 x 400m

Relay

 

 

***

***

 

***

***

 

M. Miller

H. Godsell

E. Fisher

S. Singer

 

 

 

4. 4.17.8

 

Split times

62.1

68.1

62.4

65.2

 

 

N.B. 1,2,3 & 4 Denotes A.A.A.ís standard achieved. J = Junior. S = Senior

 

1

Blackheath & Bromley

202

2

Herts./ Phoenix

187

3

Sutton

186

4

Bournemouth

153

5

Ashford

103

Non-Scoring

( U13 100m) U15 100m U17 100m U13 800m 4 x 100m Relays____

 C. Shaw 13.6 E. Godley 13.6 H. Jordan 13.7 S. Allerton 14.2 H. Ware 2.44.6 58. 56.0 60. 60.0

 N. Molnar 13.6 A. Barrett 14.00 L. Messenger 14.6 K. Gibbs 2.51.5 59. 56.9

 

SOUTHERN WOMENS LEAGUE DIVISION 1
Results & Table after Matches on 26th April

Southampton

Bedford

Exeter

Windsor, Slough         219

Herne Hill                   199

Exeter                      197.5

Radley                        214

Bedford                      191

Guildford                    178

Crawley                      144

Harrow                       161

Walton                        151

Team Solent               143

Chelmsford              151.5

Epsom & Ewell       143.5

Reading                      135

Basildon                  121.5

Belgrave                     141

 

Milton Keynes

Sutton

 

Havering                     202

Blackheath & Brom     202

 

Stevenage                  185

Sutton                         186

 

Milton Keynes             171

Herts Phoenix             185

 

Aldershot                    164

Bournemouth              155

 

Dacorum                     128

Ashford                       101

 

 

 

Pos

Club

 

Match Pts

Lge Pts

1

Windsor, Slough, Eton & Hounslow  

 

219

5

2

Radley AC

 

214

4

3=

Blackheath & Bromley AC

 

202

5

3=

Havering, Mayesbrook

 

202

5

5

Herne Hill Harriers

 

199

5

6

Exeter Harriers

 

197.5

5

7

Bedford & County

 

191

4

8

Sutton

 

186

4

9

Stevenage & North Herts

 

185

4

10

Herts Phoenix AC

 

185

3

11

Guildford & Godalming

 

178

4

12

Milton Keynes

 

171

3

13

Aldershot, Farnham & District

 

164

2

14

Harrow

 

161

3

15

Bournemouth

 

155

2

16

Walton

 

151

3

17

Chelmsford

 

150.5

2

18

Crawley

 

144

3

19

Epsom & Ewell

 

143.5

2

20

Team Solent

 

143

2

21

Belgrave

 

141

1

22

Reading

 

135

1

23

Dacorum & Tring

 

128

1

24

Basildon

 

121.5

1

25

Ashford

 

101

1

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk