YAL 2005

Home Up YAL 4-09-05 YAL 17-07-05

Last updated 7 September 2005

National Young Athletes League (U17, U15, U13 Boys & Girls) Results for 2005

YAL final League points and positions
4 September 2005 - YAL Final - Birmingham Photos here... 7/09/05
31 July 2005 - YAL - Battersea Park 2-08-07
17 July 2005 - YAL - High Wycombe Photos here... 22-07-05
26 June 2005 - YAL - Mayesbrook Park 28-06-05
5 June 2005 - YAL - Norman Park 6-06-05
8 May 2005 - YAL - Bedford 11-05-05

4 September 2005 - YAL Final - Birmingham

Photos here...

U/13 BOYS A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Matthew Fletcher 12.85s 3rd 1 Keiran Daly 13.44s 2nd 3
200m Matthew Fletcher 26.00s 2nd 1pb Stephen Camacho 26.35s 2nd 1pb
800m Philip Seseman 2.26.72s 3rd 2 James Clack 2.27.14s 3rd 2
1500m Robert Yates 5.17.77s 6th 4 Hector Kurtyanek DNF    
75m HDL Ben Hopkins 13.70s 3rd 3 Harry Isaac 13.73s 2nd 3pb
HIGH JUMP Stephen Camacho 1.25m 7th 4 Ben Hopkins 1.05m 7th  
LONG JUMP Stephen Camacho 4.69m 5th 2 Keiran Daly 4.56m 2nd 2
SHOT Ben Coles 9.93m 3rd 2 Matthew Rogers 6.42m 7th 4
4x100m Relay                
  Matthew Fletcher              
  Stephen Camacho              
  Keiran Daly              
  Alan Jolaoso 51.23s 1st          
                 
U/15 BOYS A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Jermaine Alexander 11.70s 4th 1 Marcus Morrison 12.00s 3rd 2
200m Jermaine Alexander 22.94s 3rd 1pb Daniel Putman 24.80s 5th 2
400m Aston Stockdale 54.80s 2n 2 Stephen Cavey 56.44s 2nd 3
800m Stephen Cavey 2.06.21s 1st 1 Daniel Putman 2.26.44s 6th  
1500m Cameron Ward 4.30.78s 2 2 Robert Evans 5.06.31s 7th  
3000m Thomas Dillon-Hearne 11.38.11s 8th   Danny Piggott 12.39.96s 7th  
80m HDL Andrew Jordon 12.62s 4th 3 Simon Lloyd 12.50s 2nd 2pb
DISCUS Matthew Jenkins 34.25m 3rd 2pb Andrew Jordan 26.42m 3rd 4
HAMMER Andrew Jordon 36.96m 3rd 2 Simon Lloyd 25.08m 2nd 4
HIGH JUMP Marcus Morrison 1.65m 3rd=   Izzy Ukuko Jnr 1.40m 7th  
JAVELIN Danny Duffin 42.29m 1st 2 Luke Wooldridge 34.49m 2nd 4
LONG JUMP Marcus Morrison 5.85m 4th 1 Izzy Ukuko Jnr 5.22m 3rd 3
POLE VAULT Robert Evans 2.60m 3rd 3pb Andrew Murray 2.60m 2nd 3
SHOT Anthony Creed 11.31m 6th 3pb Danny Duffin 9.78m 5th 4
4x100m Relay       4X400mRelay      
  Jidi Muji       Cameron Ward      
Marcus Morrison       Daniel Putman      
Izzy Ukuko Jnr       Stephen Cavey      
Jermaine Alexander 46.61s 3rd   Aston Stockdale 3.46.6s 2nd  
               
U/17 MEN A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Danny Doyley 11.03s 1st 1 James Alaka 11.02s 1st 1
200m Danny Doyley 21.88s 1st 1 James Alaka 21.97s 1st 1
400m Scott Blackwell 50.93s 3rd 1 James Summersby 54.77s 5th 4
800m Robert D'Angelo 2.07.49s 6th 4 Adam Atkinson 2.09.58s 6th 4pb
1500m Danny Brewer 4.16.52s 5th 3 Richard Davies 4.20.16s 2nd 3pb
3000m Danny Brewer 9.42.12s 5th 4 Alistair Cliff 10.29.51s 7th  
100m HDL Alex Al-Ameen 13.48s 1st 1pb Heaven-Lee Roach 16.30s 5th  
1500m S/CH Alex  LIttlewood 4.49.43s 5th 3pb Sam Simpson 4.66.34s 3rd 4pb
400m HDL James Summersby 58.90s 3rd 2 Alex Al-Ameen 59.42s 2nd 2
DISCUS Joe Stockton 30.13m 6th 4 Richard Al-Ameen 25.07m 5th  
HAMMER Joe Stockton 55.90m 1st 1 Richard Al-Ameen 54.13m 1st 1
HIGH JUMP Dane Cole 1.55m 6th   Robert D'Angelo 1.35m 7th  
JAVELIN Tom Doig 37.69m 6th 4 Adam Atkinson 31.47m 5th  
LONG JUMP Tom Doig 4.89m 8th   Sam Simpson 4.68m 7th  
POLE VAULT Scott Huggins 4.20m 3rd 1 Beau Szczepanski 2.00m 5th  
SHOT Joe Stockton 11.95m 6th 4pb Richard Al-Ameen 10.69m 7th pb
TRIPLE JUMP Dane Cole 11.91m 5th 4 Tom Doig 10.20m 6th  
4X100m Relay       4X400mRelay      
  Scott Blackwell       Scott Blackwell 52.4s    
Alex Al-Ameen       Robert D'Angelo 52.2s    
James Alaka       James Alaka 48.9s    
Danny Doyley 42.59s 2nd   Danny Doyley 49.2s 3.22.7s 1st
    club record     League & club record since 1995

U13 GIRLS

Event

Selection

Result

Pos

Shot

A Emma Armstrong

7.53

3rd

B Melissa Richards

6.15

5th

150m

A Sheridan Pritchard-Lewis

19.89

2nd

B Sian Hurlock

21.03

2nd

800m

A Danielle Critchley

2.37.96

5th

B Sophie Gordon

2.40.61

6th

70m Hurdles

A Nenisha Nelson-Roberts

12.95

6th

B Emma Armstrong

12.79

2nd

Long Jump

A Sheridan Pritchard-Lewis

4.38

4th

B  Sian Hurlock

4.37

1st

1200m

A Georgina Chew

4.27.40

6th

B Clare Parkin

4.23.87

4th

75m

A Sheridan Pritchard-Lewis

10.05

1st

B Jazmyn Raikes

10.43

1st

High Jump

A Nenisha Nelson-Roberts

1.40

4th

B  Emma Armstrong

1.40

1st

4 x 100m
Relay

1 Jazmyn Raikes

 

 

2  Nenisha Nelson-Roberts

53.50

1st

3 Sheridan Pritchard-Lewis

 

 

4 Sian Hurlock

 

 

U13 GIRLS
Total Points 99
Match Position 1st

U15 GIRLS

Event

Selection

Result

Pos

Shot

A Sarah McGuire

10.06

4th

B Katherine Jones

8.90

3rd

200m

A Katrina Cosby

26.59

5th

B Jessica Harding

26.84

2nd

High

Jump

A Jessica Matthews

1.50

3rd

B Jessica Harding

1.45

3rd

800m

A Catherine Chambers

2.28.81

5th

B Jessica Saville

2.29.24

4th

Long Jump

A Isobel Ivy

5.06

3rd

B Jessica Matthews

4.70

4th

75m

Hurdles

A Katrina Cosby

12.64

4th

B Isobel Ivy

12.39

1st

300m

A Katrina Cosby

41.84

1st

B Jessica Harding

43.44

1st

Javelin

A Helen Silvester

29.27

2nd

B Sarah McGuire

25.53

2nd

1500m

A Amy DeMatos

4.59.47

3rd

B Amy Smith

5.01.02

1st

100m

A Sarah Harrison

13.45

6th

B Grace Sheppards

13.25

3rd

Discus

A Sarah McGuire

27.00

1st

B Oyebanke Jemiyo

10.67

8th

4 x 100m
Relay

1 Sarah Harrison

 

 

2 Katrina Cosby

51.04

3rd

3 Grace Sheppard

 

 

4 Daniella Annon

 

 

U15 GIRLS
Total Points 135
Match Position 1st

U17 GIRLS

Event

Selection

Result

Pos

High Jump

A Kate Murray

1.69

1st

B Anna Smith

1.50

1st

300m

Hurdles

A Sarah McLellan

47.15

4th

B  Faye Miller

47.38

2nd

200m

A  Serita Solomon

24.88

2nd

B  Vanessa Nakangu

26.27

2nd

Javelin

A  Frances Athawes

33.72

2nd

B Emily Godley

17.56

6th

800m

A Kate Murray

2.17.90

2nd

B Rebecca Taylor

2.18.12

1st

Discus

A Shaunagh Brown

39.62

1st

B Florence Clarke

31.87

1st

80m Hurdles

A Serita Solomon

11.60

1st

B Sarah McLellan

13.00

2nd

3000m

A Lauren Smith

12.52.06

7th

B Claire McNamara

13.01.34

4th

Long Jump

A Jade Castell-Thomas

5.18

4th

B Lauren Blackie

5.18

1st

300m

A Vanessa Nakangu

42.78

6th

B Kate Murray

41.24

1st

Shot

A Shaunagh Brown

11.06

1st

B Florence Clarke

8.44

3rd

Triple Jump

A Jade Castell-Thomas

11.48

1st

B Lauren Blackie

10.69

1st

100m

A Serita Solomon

12.51

3rd

B Janet Kuti

13.20

4th

1500m

A Rebecca Taylor

4.52.49

3rd

B Sarah Coombs

5.10.05

1st

4 x 100m Relay

1 Emily Godley

 

 

2 Jade Castell-Thomas

49.38

3rd

3 Sarah Elsom

 

 

4 Serita Solomon

 

 

4x400m

Relay

1 Sarah Coombs

 

 

2 Rebecca Taylor

DQ

--

3 Vanessa Nakangu

 

 

4 Kate Murray

 

 

U17 GIRLS
Total Points 190
Match Position 1st

GIRLS' TEAM
Total Points 424
Match Position 1st

COMBINED BOYS/GIRLS' TEAM
Total Points 846.5
Match Position 1st

Top of Page


31 July 2005 - YAL - Battersea Park

U/13 BOYS A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Stephen Camacho 13.2s 3rd 2 Kieran Daly 13.2s 3rd 2
200m Kieran Daly 27.5s 3rd 2 Ben Hopkins 29.6s 3rd 4
800m Philip Seseman 2.23.7s 1st 2 George Gregory 2.33.8s 1st 3
1500m Robert Yates 5.10.6s 2nd 3 William Andrew 5.18.0s 1st 4
75m HDL Ben Hopkins 13.3s 2nd 3 Mark Crumbie 14.7s 1st 4
HIGH JUMP Stephen Camacho 1.35m 2nd 3 Ben Coles 1.30m 2nd 3
LONG JUMP Stephen Camacho 4.55m 2nd 2 Kieran Daly 4.28m 2nd 3
SHOT Ben Coles 9.57m 2nd 2 Billy Clancy 8.98m 1st 2
4x100m Relay                
  Alan Jolaoso              
  Kieran Daly              
  Ben Coles              
  Stephen Camacho 53.1s 1st          
U/15 BOYS A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Jermaine Alexander 11.65s 1st 1 Marcus Morrison 11.7s 2nd 1
200m Jermaine Alexander 23.2s 1st 1 Dainel Putnam 24.3s 3rd 1
400m Daniel Putnam 54.3s 1st 2 Alex Blair 55.6s 1st 2
800m Edward Martin 2.14.6s 2nd 3 Danny Duffin 2.23.9s 2nd 4
1500m Stephen Cavey 4.30.2s 1st 2 Julian Ayisi 4.59.8s 2nd  
3000m Cameron Ward 9.59.2s 1st 2 Danny Piggott 13.06.1s 2nd  
80m HDL Simon Lloyd 13.5s 4th 4 Andrew Jordan DNF    
DISCUS Andrew Jordon 25.15m 2nd 4 Robert Dowding 24.91m 1st 4
HAMMER Andrew Jordon 44.47m 1st 1 Simon Lloyd 27.70m 1st 4
HIGH JUMP Simon Lloyd 1.40m 3rd   Izzy Ukoko 1.40m 2nd  
JAVELIN Danny Duffin 43.17m 2nd 2 Luke Wooldridge 36.86m 1st 3
LONG JUMP Marcus Morrison 5.63m 2nd 2 Izzy Ukoko 5.33m 2nd 3
POLE VAULT Aston Stockdale 2.40m 2nd 4 Marcus Morrison 2.3om 2nd 4
SHOT Anthony Creed 10.16m 3rd 4 Luke Wooldridge 9.15m 3rd  
4x100m Relay       4X400mRelay      
  Elliott Cox       Edward Martin 1.01.1s    
  Marcus Morrison       Alex Blair 57.8s    
  Izzy Ukoko       Stephen Cavey 1.03.4s    
  Jermaine Alexander 46.5s 2nd   Daniel Putnam 55.6s 3.57.7s 1st
U/17 MEN A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Danny Doyley 12.7s 3rd   James Alaka 11.0s 1st 1
200m James Alaka 22.1s 1st 1 Heaven-Lee Roach 24.9s 3rd  
400m Robert D'Angelo 53.9s 3rd 3 Tom Doig 56.1s 3rd  
800m Robert D'Angelo 2.04.0s 2nd 3 Beau Szczepanski 2.19.2s 3rd  
1500m Danny Brewer 4.24.5s 1st 4 Beau Szczepanski 4.46.0s 2nd  
3000m Danny Brewer 9.45.7s 1st 4 Sam Simpson 10.11.8s 1st  
100m HDL Alex Al-Ameen 13.7s 1st 1 Heaven-Lee Roach 15.8s 1st 4
1500m S/CH Sam Simpson 4.58.8s 1st 4       xxx      
400m HDL Tom Doig 66.4s 4th   Beau Szczepanski 70.4s 3rd  
DISCUS Joe Stockton 28.27m 2nd   Hakeem Smith 23.3s 2nd  
HAMMER Joe Stockton 53.25m 1st 2 Scott Huggins 17.92m 2nd  
HIGH JUMP Dne Cole 1.50m 3rd   Robert D'Angelo 1.35m 3rd  
JAVELIN Tom Doig 38.26m 3rd 4 Hakeem Smith      
LONG JUMP Tom Doig 5.15m 3rd   Danny Brewer 4.29m 4th  
POLE VAULT Scott Huggins 4.30m 1st 1     XXX      
SHOT Joe Stockton 11.43m 2nd 4 Hakeem Smith 9.55m 3rd  
TRIPLE JUMP Heaven-Lee Roach 11.68s 3rd 4 Dane Cole 11.62m 2nd 4
4X100m Relay              
  Heaven-Lee Roach     4X400mRelay      
  Alex Al-Ameen       Tom Doig 57.4s    
  James Alaka       Dane Cole 55.8s    
  Danny Doyley 44.5s 1st   Robert D'Angelo 52.7s    
          James Alaka 52.3s 3.38.1s 1st

1 BLACKHEATH & BROMLEY 508
2 SHAFTESBURY BARNET 455
3 HERNE HILL 328
4 BRIGHTON & HOVE CITY 212

Girls

U13                
75M Sheridan Lewis-Pritchard 1st 10.0 pb G1 Sian Hurlock 1st 10.3 G1
150M Sheridan Lewis-Pritchard 1st 20.3 G1 Danielle Critchley 3rd 22.7 G4
800M Georgina Chew 4th 2.45.2 G3 Kayley Broadway 4th 2.51.9 G4
1200M Danielle Critchley 2nd 4.24.0 G3 Sophie Gordon 1st 4.34.8 G4
70MHDLES Emma Armstrong 1st 12.9 G3 Nenisha Nelson-Roberts 1st 13.1 G3
HJ Emma Armstrong 1st 1.44 G1 Nenisha Nelson-Roberts 1st 1.38 G2
LJ Sheridan Lewis-Pritchard 1st 4.42 G2 Sian Hurlock 1st 3.96 G4
SHOT Emma Armstrong 1st 6.62 G3 Melissa Richards 1st 5.96 G4
4x100m Emma Armstrong              
Nenisha Nelson-Roberts              
Sheridan Lewis-Pritchard              
Sian Hurlock 1st 53.3          
               
U15                
100M Grace Sheppard 3rd 13.3 G3 Rebecca Cook 2nd 13.5 G3
200M Jessica Harding 1st 27.1 G3 Grace Sheppard 1st 27.5 G3
300M Katrina Cosby 1st 42.3 G1 Jessica Harding 1st 43.2 G2
800M Lucy Price 2nd 2.30.5 G3 Grace Power 4th 2.44.4  
1500M Laura Kastoryano 2nd 5.18.0 G4 Rebecca Smith 2nd 5.30.2  
75MHDLES Katrina Cosby 2nd 12.3   pb   G2 Jessica Mathews 1st 13.1 G4
LJ Jessica Mathews 1st 4.83 G3 Leah Forbes-Morris 1st 4.36 G4
HJ Grace Sheppard 3rd 1.45 G3 Jessica Harding 1st 1.40. G4
Discus Oyebanke Jemiyo 1st 27.08 G3 Katherine Jones 1st 21.98 G4
Javelin Helen Silvester 1st 25.09 G3 Sarah McGuire 1st 21.63 G4
Shot Sarah McGuire 1st 10.53 G2 Oyebanke Jemiyo 2nd 8.78 G3
4x100m Grace Sheppard              
Rebecca Cook              
Chloe Shaw              
Katrina Cosby 1st 52.3          
               
U17                
100m Serita Solmon 1st 12.2 G1 Janet Kuti 1st 13.3 G4
200M Serita Solmon 1st 24.7 pb G1 Vanessa Nakangu 1st 26.5 G3
300M Vanessa Nakangu 1st 41.0. G1 Holly Williams 2nd 44.8 G4
800M Sarah Coombs 3rd 2.31.0. G4 Clare McNamara 1st 2.45.0.  
1500M Kate Murray 1st 5.00.6 G3 Sarah Coombs 1st 5.16.1  
3000M Clare McNamara 2nd 13.35.4   Louise Smith 14.58.5    
80MHDLES Serita Solmon 1st 11.5 G1 Tamsin Crumbie 1st 14.1 pb  
300MHdles Kate Murray 1st 46.1 G2 Rebecca Haywood 1st 51.4 G4
Discus Shaunagh Brown 1st 39.39 G1 Florence Clark 1st 34.29 G2
Shot Shaunagh Brown 1st 11.06 G1 Florence Clark 1st 9.40. G3
LJ Lauren Blackie 2nd 4.93 G3 Jade Castell-Thomas 1st 4.93 G3
TJ Jade Castell-Thomas 1st 10.69 G2 Anna Smith 2nd 8.90. G3
HJ Katie Murray 1st 1.66 G1 Anna Smith 1st 1.55 G3
4x100M Emily Godley              
Janet Kuti              
Vanessa Nakangu              
Serita Solmon 1st 50.7          
4x400m Holly Williams              
Sarah Coombs              
Vanessa Nakangu              
Katie Murray 2nd 4.18.5          

Top of Page


17 July 2005 - YAL - High Wycombe

Photos here...

U13B A   B
100m 1 Stephen Camacho 13.5 G3   1 Keiran Daly 13.7 G3
200m 1 Keiran Daly 27.2 G2   2 Harry Isaac 29.7 G4
800m 1 Philip Seseman 02:30.6 G3   1 George Gregory 02:31.2 G3
1500m 1 Robert Yayes 05:11.8 G3   1 James Clack 05:12.3 G3
75m Hurdles 1 Ben Hopkins 13.1 G3   2 Harry Isaac 14.1 G4
SP 2 Ben Hopkins 7.47 G3   1 Alan Jalaoso 5.87  
LJ 2 Stephen Camacho 4.70 G2   1 Keiran Daly 4.60 G2
HJ 4 Stephen Camacho 1.25 G4     Philip Seseman 1.10  
4X100m 1 Alan Jalaoso 54.50            
  Keiran Daly              
  Harry Isaac              
  Stephen Camacho              
                 
U15B                  
100m 1 Jermaine Alexander 11.8 G1   1 Elliott Cox 12.0 G2
200m 1 Jermaine Alexander 24.1 G1   1 Elliott Cox 24.3 G1
400m 2 Daniel Putnam 55.7 G2   2 Alex Blair 57.0 G3
800m 1 Stephen Cavey 02:07.4 G1   2 Edward Martin 02:17.5 G3
1500m 1 Cameron Ward 04:42.5 G3   2 Robert Evans 05:06.1  
3000m 4 Callum Fraser 11:30.7     2 Danny Piggott 11:53.8  
80m Hurdles 3  Simon Lloyd 13.3 G3   4 Danny Duffin 15.4  
HT 1 Andrew Jordan 44.04 G1   2 Simon Lloyd 28.75 G4
DT 2 Matt Jenkins 27.46     2 Andrew Jordan 25.68 G4
SP 2 Anthony Creed 10.92 G3   2 Matt Jenkins 8.43  
JT 1 Danny Duffin 42.04 G2   1 Luke Wooldridge 40.68 G2
LJ 1 James Moore 5.24 G3   1 Izzy Ukoko 5.12 G4
HJ 2 James Moore 1.58 G3   2 Izzy Ukoko 1.40  
PV 2  Andrew Murray 2.70 G3   1 Robert Evans 2.40 G4
4X100m 1 Jermaine Alexander 48.0            
  Elliott Cox              
  Izzy Ukoko              
  Daniel Putman              
4x400m 1 Alex Blair 03:50.1            
  Cameron Ward              
  Daniel Putman              
  Stephen Cavey              
                 
U17M                  
100m 4 Ranako Daley 12.4     2 Ivan Torku 13.0  
200m 4 Ranako Daley 25.1     4 Sam Simpson 26.6  
400m 2 James Summersby 53.0 G3   1 Robert D'Angelo 53.4 G3
800m 2 Robert D'Angelo 02:06.9 G4   2 Adam Atkinson 02:11.3 G4
1500m 2 Danny Brewer 04:22.7 G3   2 Beau Szcepanski 05:12.2  
3000m 2 Richard Davies 09:51.0 G4   1 Alistair Cliff    
400m Hurdles 2 James Summersby 60.0 G2   2 Beau Szcepanski 71.6  
100m Hurdles 2 Dane Cole 20.4       Beau Szcepanski 15.8 G4
1500m SC 1 Alex Littlewood 04:57.8     1 Sam Simpson    
HT 1 Joe Stockton 57.86 G1   3 Jenner Cole 16.45  
DT 3 Joe Stockton 27.15     1 Hakeem Smith 24.35  
SP 1 Joe Stockton 11.44     1 Hakeem Smith 9.78  
JT 3 Adam Atkinson 35.35     2 Richard Davies 17.00  
LJ 3 Sam Simpson 4.83     4 Alistair Cliff 3.58  
HJ 3 Dane Cole 1.50     3 Robert D'Angelo 1.45  
PV 1 Scott Huggins 4.10 G1          
TJ 3 Jenner Cole 11.40     3 Dane Cole 11.02  
4X100m 2 Dane Cole 46.8            
  Jenner Cole              
  Ranako Daley              
  James Summersby              
4x400m 2 Robert D'Angelo 03:43.4            
  Adam Atkinson              
  Richard Davies              
  James Summersby              

Under 13 Girls

Event

Selection

Result

Pos

High      

Jump     

A  Nenisha Nelson-Roberts

1.41

1

B  Emma Armstrong

1.41

1

150m    

             

A  Jazmyn Raikes

20.7

1

B  Sian Hurlock

20.7

1

800m    

             

A Georgina Chew

  2.50.9

4

B Emma Hook

   2.53.8

4

Shot      

             

A  Emma Armstrong

7.35

1

B  Melissa Richards  

6.23

1

Long     

Jump     

A Sian Hurlock

4.31

1

B Nenisha Nelson-Roberts

4.10

1

70m      

Hurdles 

A  Nenisha Nelson-Roberts

13.5

2

B  Emma Armstrong

13.2

1

1200m  

             

A  Danielle Critchley

4.15.5

2

B  Kayley Broadway

4.32.2

3

75m      

             

A  Jazmyn Raikes

10.5

1

B Sian Hurlock

10.5

1

4 x 100m
Relay    

1 Danielle Critchley

 

 

2  Nenisha Nelson-Roberts

57.3

2

3 Emma Armstrong

 

 

4  Sian Hurlock

 

 

Total Points 57 Match Position 1ST

Under 15 Girls

Event

Selection

Result

Pos

Long                 

Jump                

A  Isobel Ivy

4.74

1

B  Jessica Matthews

4.65

2

200m               

                        

A  Sarah Harrison

28.0

1

B  Grace Sheppard

28.0

2

800m               

                        

A Ruby Samuels

2.26.0

2

B Jessica Saville

2.27.5

1

High                

Jump            

A  Jessica Matthews

1.55

2

B  Grace Sheppard

1.35

2

Discus              

 

A Oyebanke Jemiyo

28.84

1

B Sarah McGuire

22.35

1

75m                 

Hurdles            

A  Isobel Ivy

12.9

2

B  Katrina Cosby

13.3

3

300m               

                         

A  Katrina Cosby

42.9

1

B  Katie Vistuer

44.9

1

Javelin             

 

A  Helen Silvester

27.65

2

B  Sarah McGuire

24.36

1

100m               

 

A  Sarah Harrison

13.7

2

B  Rebecca Cook

14.3

3

1500m             

 

A  Amy De Matos

5.03.1

1

B  Catherine Chambers

5.12.2

2

Shot                 

 

A Oyebanke Jemiyo

9.04

2

B Sarah McGuire

8.90

1

4 x 100m
Relay

1 Grace Sheppard

 

 

2 Rebecca Cook

53.3

1

3 Georgia Crosbie

 

 

4 Katrina Cosby

 

 

Total Points 78 Match Position 1ST

Under 17 Girls

Event

Selection                 

Result

Pos

300m           

Hurdles    

A  Katie Murray

45.2

1

B  Sarah McLellan

47.5

1

Long         

Jump         

A  Lauren Blackie

5.10

1

B  Jade Castell-Thomas

5.00

1

200m         

                  

A  Vanessa Nakangu

26.2

2

B  Sarah Elson

27.0

1

800m         

              

A  Katie Murray

2.22.5

1

B  Sarah Coombs

2.28.2

1

High

Jump         

A  Kate Murray

1.65

1

B  Lauren Blackie

1.55

1

Discus      

                  

A Frances Athawes

25.34

1

B  Emily Godley

19.29

1

3000m       

                  

A  Claire McNamara

13.10.1

4

B  Rosanna Carter

14.33.1

2

80m           

Hurdles    

A  Sarah McLellan

13.0

2

 

 

300m         

               

A  Vanessa Nakangu

40.7

1

B  Holly Williams

45.8

1

Javelin      

               

A  Frances Athawes

30.80

2

B  Rosanna Carter

26.20

1

100m

A  Janet Kuti

13.3

2

B  Emily Godley

14.0

2

1500m       

               

A  Sarah Coombs

5.07.4

2

B  Debbie Shearing

5.44.4

2

Shot          

                  

A Frances Athawes

8.52

2

B  Anna-Louise Barrett

7.44

2

Triple        

Jump      

A Lauren Blackie

11.00

1

B Jade Castell-Thomas

10.96

1

4 x 100m
Relay

1 Janet Kuti

 

 

2 Emily Godley

51.80

1

3 Anna-Louise Barrett

 

 

4 Sarah Elson

 

 

4x400m

Relay

1 Holly Williams

 

 

2 Sarah Coombs

4.15.2

2

3 Vanessa Nakangu

 

 

4 Sarah McLellan

 

 

U17 GIRLS Total Points 102 Match Position 1ST

GIRLS' TEAM Total Points 237 Match Position 1ST

COMBINED BOYS/GIRLS' TEAM
(including Officials points of 25) Total Points 516  Match Position 1ST

Top of Page


26 June 2005 - YAL - Mayesbrook Park

U/13 BOYS A STRING Time/Dist Position Grade B STRING Time/Dist Position Grade
100m Matthew Fletcher 13.1s 1st 2 Stephen Camacho 13.4s 1st 2
200m Matthew Fletcher 27.0s 1st 1 Harry Isaac 30.0s 2nd 4
800m Philip Sesman 2.25.1s 3rd 2 George Gregory 2.32.2s 1st 3
1500m William Andrew 5.07.7s 2nd 3 Hector Kurtyawek 5.11.2s 2nd 3
75m HDL Ben Hopkins 13.5s 1st 3 Harry Isaac 14.5s 1st 4
HIGH JUMP Stephen Camacho 1.25m 3rd 4 Ben Coles 1.25m 2nd 4
LONG JUMP Stephen Camacho 4.24m 2nd 3