YAL 27-06-04

Home Up

Last updated 30 June 2004

YAL Copthall 27 June 2004

Girls

Event U13 Selection Result. Pos U15 Selection Result. Pos U17 Selection Result. Pos
75m/ A Rebecca Cook 10.6 1st Serita Solomon 13.1 2nd Amy Godsell 12.6 1st
100m B Sian Hurlock 10.9 1st Helen Jordon 13.7 2nd Nina Akif 13.6 1st
150m/ A Grace Sheppard 21.4 1st Chloe Shaw 28.3 3rd Jo South 28.2 2nd
200m B Katie Vistuer 21.4 1st Emily Godley 28.4 2nd J Castell-Thomas 28.3 1st
300m A             Amy Godsell 41.1 1st
B Leanne Critchley 43.2 1st
800m A Rebecca Smith 2.32.7. 1st Sarah McLellan 2.25.5 1st Katie Murray 2.23.0 2nd
B Lucy Price 2.38.8 2nd Katrina Cosby 2.34.0 2nd Sarah Coombs 2.35.6 3rd
1200m/ A Amy De-Matos 3.54.3 2nd Rebecca Taylor 4.53.3 1st Katie Murray 5.08.3 3rd
1500m B Grace Power 4.24.8 2nd Amy Smith 5.04.3 1st Bryony Proctor 5.14.4 2nd
3000m A             Debbie Shearing 11.53.0 2nd
B Laura Gibbs 13.26.8 2nd
 Sprint A Alix Duffy-Penny 13.1 2nd Serita Solomon 11.8 1st Nina Akif 12.6 1st
Hurdles B Emma Armstrong 14.2 2nd Sarah McLellan 12.6 1st Jo Wood 13.6 1st
300m H A             Leanne Critchley 48.2 1st
B Jo Wood 52.4 1st
High J A  Jessica Matthews 1.36 1st Jessica Harding 1.4 =1st Anna Smith 1.55 1st
B N Nelson-Roberts 1.25 2nd Chloe Shaw 1.4 1st Rachel King 1.4 1st
Long J A L Forbes-Morris 4.22 1st Lauren Blackie 5.19 1st J Castell-Thomas 5.11 1st
B Sheridan Lewis 4.1 1st Katrina Cosby 4.68 2nd Rachel King 4.79 1st
Discus A       Shaunagh Brown 32.91 1st Rachel Blackie 30.35 1st
B Amarah Taitt 29.09 1st Flo Clark N/T   - 
Javelin A       Sarah McGuire 20.53 1st Rachelle Brace 29.76 1st
B Shaunagh Brown 13.29 1st Frances Athawes N/T   - 
Shot A Emma Brown 6.92 2nd Shaunagh Brown 10.31 1st Victoria Thomas 9.64 1st
B Katherine Jones 6.9 2nd Amarah Taitt 8.61 1st Flo Clark 9.17 1st
4 x 100 1 Katie Vistuer 58 1st 1 Emily Godley 52.1 1st 1 Nina Akif 52.1 1st
Relay 2 Estelle Patten 2 Helen Jordon 2 J Castell-Thomas
3 Sian Hurlock 3 Katrina Cosby 3 Leanne Critchley
4 Rebecca Cook 4 Serita Solomon 4 Amy Godsell
U13  GIRLS   U15  GIRLS   U17  GIRLS  
         
Total Points 60 Total Points 76½ Total Points 91
Match Position 1st Match Position 1st Match Position 1st
         
GIRLS' TEAM   COMBINED BOYS/GIRLS' TEAM      
         
Total Points 227½ Total Points 466½    
Match Position 1st Match Position 1st    
         
N.B. Amy De-Matos’s time was a Club record.

Boys

Event U13 Selection Result. Pos
100m A Elliott Cox 12.6 2
B Izzy Ukoko Jr 13.2 2
200m A Stephen Cavey 26.3 1
B Elliott Cox 26.3 3
800m A Stephen Cavey 02:14.9 1
B Ben Greenhalgh 02:28.2 2
1500m/ A Joe Harding 05:02.5 2
B Elliot Knight 05:36.4 2
Long J A Stephen Camacho 4.43 2
B  Izzy Ukoko Jr 3.95 3
Shot A Danny Duffin 9.72 2
B Andrew Jordon 9.37 1
4 x 100 1 Stephen Camacho 52.7 1
Relay 2 Izzy Ukoko Jr    
3 Elliott Cox    
4 Stephen Cavey    

 
U/15            
A-String Time/ Distance Position B-String Time/Distance Position
100m James   Alaka 11.8s 1st Aston Stockdale 13.0s 3rd
200m James   Alaka 23.7s 1st Dane  Cole 25.7s 3rd
400m Edward Martin 64.7s 4th Jeremy Dodd 67.0s 3rd
800m Edward Martin 2.26.0s 4th Callum  Frazer 2.45.9s 2nd
1500m Micheal   Thorpe 4.50.2s 3rd Cameron  Ward 4.59.7s 2nd
3000m Sam Simpson 10.18.5s 2nd Tom Dillon-Hearne 12.11.3s 4th
80m HR Heaven-Lee  Roach 12.7s 3rd Harry Mc Donald 19.0s 3rd
High Jump Dane  Cole 1.50m 3rd Joe  Nicoli 1.30m 4th
Pole Vault Robert   Evans 2.15m 3rd      XXX    XXX  
Long Jump Robert   Evans 4.38m 4th Callum  Frazer 3.91m 4th
Shot Richard  Al-Ameen 11.08m 2nd Dane  Cole 8.19m 4th
Discus Richard  Al-Ameen 32.30m 2nd Ben  Bateman 21.10m 4th
Hammer Richard  Al-Ameen 44.63m 1st Ben  Bateman     N/T  
Javelin Ben Bateman 39.18m 1st Harry Mc Donald 21.26m 4th
           
Relays 4x100     Relays 4x400    
Heaven Lee-Roach     Jeremy Dodd 1.10.1s  
Ben Bateman     Micheal Thorpe 1.04.3s  
James Alaka     Edward Martin 1.06.0s  
Dane Cole     Sam  Simpson 59.4s  
U/17   50.5.0s 3rd   4.20.4s 4th
A-String Time/ Distance Position B-String Time/Distance Position
100m Daniel  Haque 11.3s 1st Scott  Blackwell 11.8s 1st
200m Daniel  Haque 22.4s 1st Scott   Blackwell 23.7s 1st
400m Scott  Blackwell 51.7s 1st James Summersby 55.4s 2nd
800m Robert D'Angelo 2.07.1s 2nd Tytus Murphy 2.09.3s 1st
1500m James   Poole 4.21.4s 1st Tim  Ayers 4.30.2s 1st
3000m Simon Martin 11.31.5s 3rd Dale  Willis 11.39.4s 3rd
100m HR Alex Al-Ameen 13.8s 1st Graham  Rollerson 23.4s 3rd
400m HR Richard  Daniels 60.2s 1st James Summersby 64.4s 1st
1500 SC Richard  Daniels 5.07.2s 2nd Tom  Beech 5.11.4s 1st
High Jump Dale  Willis 1.50m 3rd Robert  Jones 1.40m 3rd
Pole Vault Scott  Huggins 3.40m 1st Adam Berry 3.00m 1st
Long Jump Tom  Doig 5.02m 4th Robert    Jones 5.03m 3rd
Triple Jump Daniel  Haque 13.15m 1st Shavar Stevens 10.67m 3rd
Shot Stuart Harvey 11.73m 3rd Alistair Tawanaee 11.26m 1st
Discus Alistair Tawanaee 41.47m 1st Coniston Scale 21.03m 2nd
Hammer Alistair Tawanaee 56.16m 1st Coniston Scale 19.59m 3rd
Javelin Stuart Harvey 58.47m 1st Tom Doig 37.77m 2nd
           
Relays 4x100     Relays 4x400    
James   Summersby     Robert D'Angelo 55.3.1s  
David Torque     Alex Al-Ameen 53.4s  
Alex Al-Ameen     James    Poole 54.0s  
Daniel Haque     Dominic Parsons 53.9s  
  Disq     3.36.1s 1st

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk