YAL 9-05-04

Home Up

Last updated 13 May 2004

YAL Norman Park 9 May 2004

Girls

Event

Time

U13 Selection

Result.

Pos

Time

U15 Selection

Result.

Pos

Time

U17 Selection

Result.

Pos

75m/       A

100m      B

12:15

Rebecca Cook

Sian Hurlock

10.6

11.1

1ST

1ST

12:15

Serita Solomon

Helen Jordon

12.9

13.4

3RD

1ST

12:15

Amy Godsell

Alex Wickham

12.1

13.3

2nd

2nd

150m/    A

200m      B

15:05

Rebecca Cook

Katie Vistuer

21.7

22.0

1ST

1ST

15:05

Serita Solomon

Emily Godley

26.3

28.0

1ST

1ST

15:05

Clare Cooper

Jo South

26.5

28.2

2nd

1st

300m      A

                B

 

 

 

 

 

 

 

 

15:00

Amy Godsell

Rebecca Syrocki

41.7

43.0

1st

1st

800m      A

                B

12:50

Rebecca Smith

Lucy Price

2.34.9

2.37.6

1ST

1ST

12:50

Sarah McLellan

Hannah Garcia

2.26.4

2.32.5

2ND

2ND

12:50

Katie Murray

Bryony Proctor

2.22.9

2.28.7

3rd

1st

1200m/  A

1500m   B

14:50

Amy De-Matos

Grace Power

4.08.1

4.15.5

1ST

2ND

15:40

Rebecca Taylor

Amy Smith

4.51.3

5.10.1

1ST

2ND

15:40

Katie Murray

Bryony Proctor

5.22.0

5.25.8

3rd

1st

3000m   A

                B

 

 

 

 

 

 

 

 

14:15

Debbie Shearing

Laura Gibbs

12.15.4

13.11.5

2nd

1st

 Sprint    A

Hurdles  B

13:20

Alix Duffy-Penny

Emma Armstrong

13.1

14.0

2ND

1ST

13:40

Serita Solomon

Katrina Cosby

11.4

12.9

2nd

3rd

14:00

Clare Cooper

Nina Akif

11.7

13.0

1st

1st

300m H  A

                B

 

 

 

 

 

 

 

 

12:00

Leanne Critchley

Jo Wood

46.7

53.0

1st

4th

High J     A 

                B

14:00

N Nelson-Roberts

Alix Duffy-Penny

1.28

1.20

2nd

1st

12:00

Lauren Blackie

Ruby Samuels

1.45

1.30

1st

3rd

15:00

Katie Murray

Rachel King

1.50

1.50

1st

1st

Long J    A

                B

15:45

Sheridan Lewis

Alix Duffy-Penny

4.16

4.08

1ST

1ST

15:00

Lauren Blackie

Katrina Cosby

5.16

4.68

1st

1st

12:45

Rachel King

J Castell-Thomas

4.91

4.81

1st

1st

Discus    A

                B

 

 

 

 

16:00

Shaunagh Brown

Amarah Taitt

31.00

23.38

1st

1st

16:30

Victoria Thomas

Rachel Blackie

31.78

29.29

1st

1st

Javelin    A

                B

 

 

 

 

13:30

Emily Godley

Hannah Shomade

19.90

10.04

2nd

3rd

13:00

Rachel Brace

Rosanna Carter

30.25

24.25

1st

1st

Shot        A

                B

12:00

Katherine Jones

Emma Brown

6.77

5.72

1ST

1ST

12:45

Amarah Taitt

Shaunagh Brown

9.10

9.05

1st

1st

13:30

Victoria Thomas

Frances Athawes

9.41

7.24

2nd

1st

4 x 100
Relay

16:20

1 Katie Vistuer

2 Estelle Patten

3 Sheridan Lewis

4 Rebecca Cook

 

56.5

 

1ST

16:20

1 Katrina Cosby

2 Lauren Blackie

3 Emily Godley

4 Serita Solomon

 

51.2

 

1st

16:20

1 Nina Akif

2 Amy Godsell

3 Jo South

4 Clare Cooper

 

50.7

 

1st

Boys

Event

Time

U13 Selection

Result.

Pos

100m      A

                B

12:15

Stephen Camacho

Elliott Cox

13.7

13.6

4

1

200m      A

                B

15:05

Stephen Cavey

Stephen Camacho

26.0

28.6

1

2

800m      A

                B

12:50

Stephen Cavey

Julian Ayisi

2:13.5

2.49.1

1

3

1500m/  A

                B

15:40

Oliver Robinson

James Hampton

5:15

6.02

3

3

Long J    A

                B

14:15

Stephen Cavey

Stephen Camacho

4.44

4.15

1

1

Shot        A

                B

15:15

Harry Beasley

Andrew Jordon

7.66

7.31

1

1

4 x 100
Relay

16:40

1 Stephen Camacho

2 Elliott Cox

3 L Glace-Palmer

4 Stephen Cavey

54.5

1

 

U/15            
A-String Time/ Distance Position B-String Time/Distance Position
100m James Alaka 11.4s 2nd Aston Stockdale 12.2s 2nd
200m James Alaka 23.3s 2nd Ben   Lawrence 26.2s 3rd
400m Aston Stockdale 56.6s 3rd Edward  Martin 63.1s 4th
800m Micheal Thorpe 2.16.3s 4th Edward  Martin 2.19.0s 3rd
1500m Sam Simpson 4.41.00m 3rd Cameron Ward 4.52.3s 2nd
3000m Tom Dillon-Hearne 11.53.0s 4th Callum   Frazer 12.03.8s 3rd
80m HR Heaven-Lee 13.9s 3rd Tom  Moran 17.6s 3rd
High Jump    xxxxxxxxxxxxxx        xxxxxxxxxxxxxx    
Pole Vault Marcus  Morrison     N/J      xxxxxxxxxxxxxx    
Long Jump Aston Stockdale 4.76m 3rd    xxxxxxxxxxxxxx    
Shot Joe Stockton 11.54m 2nd Richard Al-Ameen 11.04m 1st
Discus Joe Stockton 30.61m 2nd Richard Al-Ameen 27.11m 2nd
Hammer Joe Stockton 53.12m 1st Richard Al-Ameen 47.76m 1st
Javelin Ben Bateman 39.56m 1st Tom Moran 14.38m 3rd
           
Relays 4x100     Relays 4x400    
James Alaka Ben Lawrence   Tom Moran 68.1s  
Lee Carpenter Aston Stockdale   Edward Martin 62.0s  
  49.2s 3rd Sam Simpson 62.4s  
      Micheal Thorpe 60.7s  
U/17         4.13.2s 3rd
A-String Time/ Distance Position B-String Time/Distance Position
100m Daniel Haque 10.9s 1st Scott  Blackwell 11.6s 1st
200m Daniel Haque 22.7s 1st Alex  Al-Ameen 24.0s 1st
400m Scott Blackwell 51.8s 1st Richard  Daniels 56.1s 4th
800m James  Poole 2.05.2s 1st Robert D'Angelo 2.09.0s 2nd
1500m James  Poole 4.17.2s 2nd Simon Martin 4.42.2s 3rd
3000m Danny   Brewer 9.43.3s 1st Dale Willis 11.18.7s 3rd
100m HR Alex Al-Ameen 13.8s 1st James  Summersby 16.4s 1st
400m HR Graham Rollerson 65.3s 3rd James  Summersby 62.7s 2nd
1500 SC Tom Beech 5.16.1s 3rd Richard  Daniels 5.30.4s 1st
High Jump Scott Blackwell 1.68m 2nd Stuart Harvey 1.45m 2nd
Pole Vault Scott  Huggins 3.30m 1st Adam Berry 2.80m 1st
Long Jump Joe Mortimer 5.26m 4th Tom Doig 4.61m 3rd
Triple Jump Daniel Haque 12.46m 1st Tom Doig 9.75m 2nd
Shot Alistair Tawanaee 11.25m 3rd Alex Jones 9.25m 3rd
Discus Alistair Tawanaee 41.02m 2nd Alex Jones 22.60m 3rd
Hammer Alistair Tawanaee 51.58m 1st Coniston Scale 24.84m 2nd
Javelin Stuart  Harvey 59.65m 1st Tom Doig 38.79m 2nd
           
Relays 4x100     Relays 4x400    
Graham Rollerson Alex  Al-Ameen     Danny   Brewer 59.6s  
Paul  Rochester Daniel Haque 45.9s 1st Robert    D'Angelo 55.3s  
      James  Poole 52.8s  
      Scott  Blackwell 52.0s  
        3.39.6s 2nd
Overall Results Joint with the girls        
B&B 472 1st      
Harrow 405.5 2nd      
  M&M 326.5 3rd      
Milton Keynes 261 4th      

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk