Southern M L 2009

Home Up

Last updated 17 December 2015

The Southern Men's League Div 3 (South), (Senior, U20 & U17 Men) for 2009

The men have finished champions of the Southern League Division Three South, well done!

1 August 2009 - Southern League - Div 3S - Tonbridge 4-08-09
11 July 2009 - Southern League - Div 3S - Hastings 15-07-09
6 June 2009 - Southern League - Div 3S - Norman Park 8-06-09
16 May 2009 - Southern League - Div 3S - Battersea Park 18-05-09
2 May 2009 - Southern League - Div 3S - Norman Park 4-05-09

1 August 2009 - Southern League - Div 3S - Tonbridge

Only available as a PDF
Final League positions as a PDF
Top of Page

11 July 2009 - Southern League - Div 3S - Hastings

Only available as a PDF
Top of Page

6 June 2009 - Southern League - Div 3S - Norman Park

   Southern Men Div 3S Round:3D                                              
   Bromley, Norman Park, Sat 6 June 2009
   
   100m A                                     100m B                                    
   1 Sufyan Sultan          U17 B&B 11.6      1 Dan Gill               U17 M&M 11.9     
   2 Ben Wilson                 HOL 11.8      2 Luke Downham           U17 B&B 12.0     
   3 Alex Caine             U17 M&M 12.2      3 Anthony Knight         U20 HYW 12.5     
   4 Ben Radcliffe              HYW 12.3      4 Gavin Olsson               HOL 12.6     
   
   200m A                                     200m B                                    
   1 Neil Francis               B&B 23.5      1 Dan McKeown                B&B 25.2     
   2 Dan Gill               U17 M&M 24.3      2 Reece Dimech               M&M 25.4     
   3 Ben Wilson                 HOL 24.7      3 Gavin Olsson               HOL 27.1     
   4 Anthony Knight         U20 HYW 26.4      4 Mark McLoughlin        V40 HYW 27.1     
   
   400m A                                     400m B                                    
   1 Alloy Wilson               B&B 51.8      1 Josh Clarke            U20 B&B 58.9     
   2 Ben Wilson                 HOL 53.8      2 Stuart Flack               M&M 62.6     
   3 Alex Caine             U17 M&M 54.1      3 Tim Popkin                 HYW 65.8     
   4 Mark McLoughlin        V40 HYW 60.8      4 Dave Batten                HOL 67.7     
   
   800m A                                     800m B                                    
   1 Matt Suter             U20 HYW 2.01.3    1 Oliver Robinson        U20 B&B 2.06.1   
   2 Richard Daniels            B&B 2.01.6    2 Matt Rethy             U17 HYW 2.07.5   
   3 Stuart Flack               M&M 2.10.4    3 Steve Julier               M&M 2.21.4   
   4 Rob Russell                HOL 2.25.3    4 Nigel Bongers              HOL 3.16.0   
   
   1500m A                                    1500m B                                   
   1 Matt Rethy             U17 HYW 4.19.0    1 Josh Burgess           U20 HYW 4.22.6   
   2 Richard Daniels            B&B 4.21.2    2 Philip Sesemann        U17 B&B 4.23.9   
   3 Joe Green              U20 M&M 4.45.0    3 Amreek Ohindsa         U17 M&M 4.49.6   
   4 Rob Russell                HOL 5.01.2    4 Dave Batten                HOL 5.15.3   
   
   5000m A                                    5000m B                                   
   1 Jon Thorpe             V35 B&B 15.57.7   1 Josh Elderfield        U20 M&M 17.11.9  
   2 Bruce Harrold              HOL 16.31.5   2 Brendan McShane        V40 B&B 18.19.4  
   3 Gareth Williams            M&M 16.48.8   3 Eric Parker                HOL 18.44.3  
   4 Peter Miller           V40 HYW 21.20.3   4 Tim Popkin                 HYW 22.36.1  
   
   110mH A                                    110mH B                                   
   1 Dale Willis                B&B 18.6      1 Ian Holder             V45 B&B 21.5     
   2 Chris Pilling          U20 HYW 24.5      2 Tim Popkin                 HYW 27.9     
   3 Eric Parker                HOL 28.3                                                
                                                                                        
   
   400mH A                                    400mH B                                   
   1 Josh Clarke            U20 B&B 61.7      1 Richard Holt           V35 B&B 62.8     
   2 Tim Popkin                 HYW 78.5      2 Peter Miller           V40 HYW 91.6     
   3 Eric Parker                HOL 82.3                                                
                                                                                        
   
   3000m SC A                                 3000m SC B                                
   1 Stuart Flack               M&M 11.14.7   1 Josh Elderfield            M&M 12.27.9  
   2 Richard Hall               B&B 11.37.6   2 Tim Popkin                 HYW 14.40.0  
   3 Eric Baker             V35 HOL 12.57.2   3 Dan McKeown                B&B 15.13.8  
   4 Peter Miller           V40 HYW 13.32.9   4 Nigel Bongers              HOL 16.15.8  
   
   Discus Throw A                             Discus Throw B                            
   1 Sam Brown              U20 HYW 29.26     1 Ben Radcliffe              HYW 23.81    
   2 Stuart Earl            V35 M&M 21.89     2 Steve Hesketh          V50 M&M 19.44    
   3 Ian Holder             V45 B&B 19.64     3 Dale Willis                B&B 17.42    
   4 Neil Lincoln               HOL 18.82     4 Kevin Burnett          V40 HOL 14.25    
   
   
   Hammer Throw A                             Hammer Throw B                            
   1 Chris Darling          U20 HYW 32.18     1 Mike Bale              V50 HYW 27.16    
   2 Stuart Earl                M&M 19.38     2 Dale Willis                B&B 13.26    
   3 Richard Holt           V35 B&B 17.22     3 Steve Hesketh          V50 M&M 12.79    
   4 Neil Lincoln               HOL 16.41     4 Kevin Burnett          V40 HOL 12.74    
   
   High Jump A                                High Jump B                               
   1 Chris Pilling          U20 HYW 1.85      1 Matthew Plunkett       U20 HYW 1.60     
   2 Dale Willis                B&B 1.55      2 Dan McKeown                B&B 1.45     
   3 Stuart Flack               M&M 1.55      3 Stuart Ballard         U20 M&M 1.40     
   4 Daniel Bryant              HOL 1.40      4 Eric Parker                HOL 1.00     
   
   Javelin Throw A                            Javelin Throw B                           
   1 Sam Brown              U20 HYW 45.12     1 Chris Pilling          U20 HYW 40.58    
   2 Stuart Earl                M&M 37.42     2 Daniel Bryant              HOL 24.86    
   3 Richard Holt           V35 B&B 27.18     3 Steve Julier               M&M 17.32    
   4 Neil Lincoln               HOL 26.88     4 Dan McKeown                B&B 6.11     
   
   Long Jump A                                Long Jump B                               
   1 Mark Longhurst         U17 B&B 6.20      1 Dan McKeown                B&B 5.88     
   2 Neil Lincoln               HOL 6.05      2 Gavin Ollson               HOL 4.77     
   3 Steve Lake             V35 M&M 5.94      3 Bob Ruff               V60 HYW 4.60     
   4 Ben Radcliffe              HYW 5.37      4 Josh Elderfield        U20 M&M 3.91     
   
   Pole Vault A                               Pole Vault B                              
   1 Chris Pilling          U20 HYW 4.00      1 Sam Brown              U20 HYW 4.00     
   2 Alan Hardy             V50 B&B 2.80      2 Daniel Bryant              HOL 1.05     
   3=Steve Hesketh          V50 M&M 1.05                                                
   3=Eric Parker                HOL 1.05                                                
   
   Shot Putt A                                Shot Putt B                               
   1 Dean Oakes             U20 M&M 11.85     1 Stuart Earl                M&M 8.99     
   2 Mark Longhurst         U17 B&B 9.61      2 Sam Brown              U20 HYW 8.35     
   3 Ben Radcliffe              HYW 8.74      3 Dan McKeown                B&B 6.68     
   4 Neil Lincoln               HOL 7.20      4 Kevin Burnett              HOL 5.34     
   
   Triple Jump A                              Triple Jump B                             
   1 Mark Longhurst         U17 B&B 13.02     1 Stuart Ballard         U20 M&M 11.06    
   2 Steve Lake             V35 M&M 12.17     2 Dan McKeown                B&B 10.74    
   3 Neil Lincoln               HOL 11.81     3 Chris Pilling          U20 HYW 8.84     
   4 Sam Brown              U20 HYW 9.80      4 Gavin Olsson               HOL 8.81     
   
   4x100M Relay
   1 B&B 46.3    1 Neil Francis U20  2 Sufyan Sultan U17 
                 3 Dan McKeown       4 Luke Downham  U17 
   2 M&M 49.5    1 Alex Caine   U17  2 Reece Dimech      
                 3 Steve Lake   V35  4 Steve Julier      
   3 HOL 52.7    1 Dave Batten       2 Daniel Bryant     
                 3 Gavin Ollson      4 Ben Wilson        
    
   4x400M Relay
   1 B&B 3.37.1  1 Richard Daniels      2 Josh Clarke     U20 
                 3 Alloy Wilson         4 Oliver Robinson     
   2 HYW 3.51.9  1                      2                     
                 3                      4                     
   3 M&M 3.54.6  1 Stuart Flack         2 Alex Caine      U17 
                 3 Steve Julier         4 Reece Dimech        
   4 HOL 4.29.7  1 Ben Wilson           2 Rob Russell         
                 3 Dave Batten          4 Eric Parker         
   
   MATCH RESULT                           LEAGUE STANDINGS Not Available
                               Event  Lge 
   1 Blackheath & Bromley H&AC 113    4   
   2 Haywards Heath Harriers   95     3   
   3 Medway & Maidstone AC     83.5   2   
   4 Holland Sports            56.5   1   
Top of Page

16 May 2009 - Southern League - Div 3S - Battersea Park

  100m A                                     100m B                                    
   1 Jeffrey Ocrah              HHH 10.9      1 Alex-James West            HHH 11.5     
   2 Femi Owolade               B&B 11.0      2 F Duncan                   BRK 12.0     
   3 N White                    SRP 11.9      3 Joshua Clarke          U20 B&B 12.2     
   4 L Duncan                   BRK 12.0      4 P Gibbons                  SRP 13.0     
   
   200m A                                     200m B                                    
   1 Femi Owolade               B&B 22.5      1 Stedson Dockery            HHH 23.9     
   2 Peter Phillips             HHH 23.2      2 Joshua Clarke          U20 B&B 27.2     
   3 N White                    SRP 24.6      3 L Clark                    SRP 28.9     
                                                                                        
   400m A                                     400m B                                    
   1 Lemar Charles          U20 B&B 50.2      1 Neil Francis               B&B 53.0     
   2 M White                    BRK 52.6      2 Kevin Burke                HHH 54.4     
   3 Adam Davis                 HHH 53.7      3 H Mitchell                 BRK 57.3     
   4 H Albert-Loricz            SRP 57.6      4 M Stewart                  SRP 59.1     
   
   800m A                                     800m B                                    
   1 M White                    BRK 2.01.3    1 David McKinlay             B&B 2.02.8   
   2 Jonny Henderson            HHH 2.02.7    2 Jeff Cunningham            HHH 2.03.3   
   3 Russell Bentley            B&B 2.04.4    3 H Mitchell                 BRK 2.07.3   
   4 H Albert-Loricz            SRP 2.15.8    4 A Taylor                   SRP 2.21.2   
   
   1500m A                                    1500m B                                   
   1 Iain Yates                 HHH 4.09.9    1 Mike Cummings              HHH 4.11.3   
   2 Russell Bentley            B&B 4.10.1    2 David McKinlay             B&B 4.27.0   
   3 E Phillips                 SRP 4.41.5    3 L Clark                    SRP 4.51.3   
                                                                                        
   5000m A                                    5000m B                                   
   1 Chris Busaileh             HHH 15.46.0   1 A Mouradian                BRK 16.53.1  
   2 J Ashden                   BRK 16.25.5   2 Sam Knight                 HHH 16.55.5  
   3 E Phillips                 SRP 17.23.9   3 E Noble                    SRP 18.29.0  
   4 Rob Hall               V35 B&B 18.34.2                                             
   
   110mH A                                    110mH B                                   
   1 Clarence Allen         V45 HHH 17.2      1 Didier Sorel               HHH 19.9     
   2 Alex Pope                  B&B 18.9      2 J Nelson                   SRP 21.7     
   3 C Lescott                  SRP 21.7      3 Rob Hall               V35 B&B 21.8     
                                                                                        
   400mH A                                    400mH B                                   
   1 Joshua Clarke          U20 B&B 61.1      1 C Lescott                  SRP 77.3     
   2 L Duncan                   BRK 62.9                                                
   3 Didier Sorel               HHH 65.2                                                
   4 J Nelson                   SRP 68.3                                                
   
   3000m SC A                                 3000m SC B                                
   1 Jeff Cunningham            HHH 10.04.9   1 Raj Singh                  HHH 11.21.6  
   2 A Davies                   SRP 11.04.5   2 N Barberis-Negra           SRP 11.39.5  
   3 Rob Hall               V35 B&B 12.51.7                                             
                                                                                        
   Discus Throw A                             Discus Throw B                            
   1 Alex Pope                  B&B 42.18     1 Des Austin             V45 HHH 29.30    
   2 J Drzewiecki               BRK 34.14     2 R Mungham                  BRK 28.92    
   3 Gavin Johnson-Assoon       HHH 32.85     3 A Taylor                   SRP 16.48    
   4 A Kibblewhite              SRP 28.43     4 Clem Leon              V50 B&B 15.88    
   
   Hammer Throw A                             Hammer Throw B                            
   1 Karim Chester              B&B 60.42     1 Alex Pope                  B&B 27.09    
   2 R Mungham                  BRK 45.32     2 J Drzewiecki               BRK 24.19    
   3 Des Austin             V45 HHH 32.12     3 Andy Lea-Gerrard       V55 HHH 15.92    
   4 A Kibblewhite              SRP 22.57     4 A Taylor                   SRP 15.79    
   
   High Jump A                                High Jump B                               
   1 Lewis Ely                  B&B 1.80      1 Sam Knight                 HHH 1.60     
   2 Hansley Jones              HHH 1.75      2 Clem Leon              V50 B&B 1.40     
   3 T Branco                   SRP 1.55      3 N Barberis-Negra           SRP 1.10     
                                                                                        
   Javelin Throw A                            Javelin Throw B                           
   1 Alex Pope                  B&B 48.23     1 M van den Dobbelsteen  V35 B&B 47.04    
   2 M Why                      BRK 46.84     2 E Heighes                  BRK 40.85    
   3 Gavin Johnson-Assoon       HHH 44.36     3 Didier Sorel               HHH 38.28    
   4 P Gibbons                  SRP 28.78     4 A Kibblewhite              SRP 27.34    
   
   Long Jump A                                Long Jump B                               
   1 Alex Pope                  B&B 6.01      1 P Gibbons                  SRP 5.15     
   2 Jt Wong                    SRP 5.55      2 Clem Leon              V50 B&B 4.71     
   3 Hansley Jones              HHH 5.09      3 Pablo Sisca                HHH 4.62     
                                                                                        
   Pole Vault A                               Pole Vault B                              
   1 Allan Williams         V55 B&B 3.82      1 Alan Hardy             V50 B&B 2.60     
   2 Pablo Sisca                HHH 3.00      2 Didier Sorel               HHH 2.60     
   3 C Lescott                  SRP 2.20      3 J Nelson                   SRP 2.00     
                                                                                        
   Shot Putt A                                Shot Putt B                               
   1 Kevin Burke                HHH 12.61     1 Karim Chester              B&B 12.18    
   2 Alex Pope                  B&B 12.54     2 Des Austin                 HHH 10.02    
   3 R Mungham                  BRK 10.79     3 J Drzewiecki               BRK 8.72     
   4 A Kibblewhite              SRP 10.13     4 A Taylor                   SRP 7.18     
   
   Triple Jump A                              Triple Jump B                             
   1 G Newson                   BRK 12.87     1 Clem Leon              V50 B&B 9.77     
   2 Shola Olajo                HHH 12.85     2 Jeff Cunningham            HHH 9.29     
   3 Lewis Ely                  B&B 11.13     3 L Clark                    SRP 8.48     
   4 J Nelson                   SRP 9.83                                                
   
   4x100M Relay
   1 B&B 45.1    1 Lemar Charles     U20  2 Joshua Clarke    U20 
                 3 Alex Pope              4 Neil Francis         
   2 HHH 46.2    1 Peter Phillips         2 Alex-James Boyce     
                 3 Kendrick Sinclair      4 Stedson Dockery      
   3 BRK 48.0    1 M White                2 L Duncan             
                 3 F Duncan               4 H Mitchell           
   4 SRP 58.3    1 N White                2 H Albert-Loricz      
                 3 P Gibbons              4 L Clark              
   
   4x400M Relay
   1 HHH 3.38.3  1 Peter Phillips         2 Jordan Musompa       
                 3 Kendrick Sinclair      4 Alex-James Boyce     
   2 B&B 3.39.9  1 David McKinlay         2 Joshua Clarke    U20 
                 3 Russell Bentley        4 Lemar Charles    U20 
   3 SRP 3.56.6  1 J Nelson               2 M Stewart            
                 3 E Phillips             4 T Branco             
      
   MATCH RESULT                           LEAGUE STANDINGS Not Available
                               Event  Lge 
   1 Herne Hill Harriers       110    4   
   2 Blackheath & Bromley H&AC 107    3   
   3 Serpentine Runners        65     2   
   4 Bracknell AC              53     1   
   
   Top of Page

2 May 2009 - Southern League - Div 3S - Norman Park

Photos from Jay Galley

Southern Men Div 3S Round:1A                                              
   Bromley, Norman Park, Sat 2 May 2009
   
   100m A                                     100m B                                    
   1 Daniel Haque               B&B 10.9      1 Duayne Bovell              B&B 11.3     
   2 Daniel Medcalf             EGR 11.8      2 Sebastian Schmidt          HBS 11.8     
   3 Paul Keen                  EBR 12.0      3 James Crittel              EGR 12.1     
   4 Matt Baker             U20 HBS 12.2      4 Ryan Norcross          U20 EBR 12.5     
   
   200m A                                     200m B                                    
   1 Daniel Haque               B&B 21.6      1 Jermaine Alexander     U20 B&B 22.7     
   2 Daniel Medcalf             EGR 23.8      2 Ryan Norcross          U20 EBR 24.7     
   3 David Patey            U17 HBS 23.8      3 Tim Ivorson                EGR 26.3     
   4 Paul Keen                  EBR 24.4                                                
   
   400m A                                     400m B                                    
   1 Dan Putnam             U20 B&B 49.9      1 Tim Ivorson                EGR 56.3     
   2 David Patey            U17 HBS 52.3      2 Alloy Wilson               B&B DNF      
   3 James Crittel              EGR 53.3                                                
   4 Scott Harris               EBR 54.5                                                
   
   800m A                                     800m B                                    
   1 Scott Harris               EBR 1.58.7    1 Richard Daniel             B&B 2.04.3   
   2 David McKinlay             B&B 1.59.9    2 Emmanuel Reinecke          HBS 2.42.7   
   3 Graham Nelson          U20 HBS 2.08.1    3 Lance Quirico          V50 EGR 3.03.3   
   4 Ben Ivorson                EGR 3.02.5                                              
   
   1500m A                                    1500m B                                   
   1 Martin Airey           V35 B&B 4.08.8    1 Frank Kilama           U20 B&B 4.13.4   
   2 Scott Harris               EBR 4.26.0    2 Brian Slaughter        V50 EBR 5.02.5   
   3 Ben Ivorson                EGR 4.34.0    3 Bill Knight            V45 HBS 5.44.9   
   4 Graham Nelson          U20 HBS 4.51.1    4 Lance Quirico          V50 EGR 6.13.7   
   
   5000m A                                    5000m B                                   
   1 Mick Jones                 B&B 18.38.1   1 Mark Watling           V50 B&B 18.47.3  
   2 Lance Quirico          V50 EGR 20.21.7                                             
   3 Bill Knight            V45 HBS 20.45.4                                             
                                                                                        
   
   110mH A                                    110mH B                                   
   1 Sebastian Schmidt          HBS 16.9      1 David Stephens             HBS 20.8     
   2 Ian Holder             V45 B&B 20.8                                                
   3 Graham Taylor          V55 EGR 25.3                                                
                                                                                        
   
   400mH A                                    400mH B                                   
   1 Derek Paisley          V35 B&B 55.6      1 Richard Holt           V35 B&B 59.0     
   2 James Crittel              EGR 67.3      2 Tim Ivorson                EGR 81.2     
   3 Brian Slaughter        V50 EBR 73.6                                                
                                                                                        
   
   3000m SC A                                 3000m SC B                                
   1 Richard Daniel             B&B 11.13.3   No competitors                            
   2 Graham Taylor          V55 EGR 15.36.4                                             
                                                                                        
                                                                                        
   
   Discus Throw A                             Discus Throw B                            
   1 Alex Pope                  B&B 43.04     1 Phil Spivey            V45 EGR 28.64    
   2 Brian Slaughter        V50 EBR 30.71     2 Colin Brand            V70 B&B 23.79    
   3 Edward Vermeer             EGR 30.68     3 Graeme Hogg                EBR 19.61    
   4 Bill Knight            V45 HBS 18.28     4 David Stephens             HBS 15.76    
   
   
   Hammer Throw A                             Hammer Throw B                            
   1 Phil Spivey            V45 EGR 52.93     1 Edward Vermeer             EGR 30.41    
   2 Alex Pope                  B&B 35.79     2 Graeme Hogg                EBR 19.92    
   3 Brian Slaughter        V50 EBR 28.36     3 Dave Huggins               B&B 15.99    
   4 Keith May              V60 HBS 13.67     4 Bill Knight            V45 HBS 13.57    
   
   High Jump A                                High Jump B                               
   1 Matt Baker             U20 HBS 1.80      1 Michael Champion           B&B 1.60     
   2 Alex Pope                  B&B 1.80      2 Tim Ivorson                EGR 1.50     
   3 James Crittel              EGR 1.65      3=Paul Keen                  EBR 1.20     
   4 Brian Slaughter        V50 EBR 1.50      3=David Stephens             HBS 1.20     
   
   Javelin Throw A                            Javelin Throw B                           
   1 Mike V D Dobbelsteen   V35 B&B 48.83     1 Alex Pope                  B&B 43.91    
   2 Sebastian Schmidt          HBS 40.34     2 Graeme Hogg                EBR 18.89    
   3 Brian Slaughter        V50 EBR 36.77     3 David Stephens             HBS 18.84    
   4 Edward Vermeer             EGR 34.45     4 Graham Taylor          V55 EGR 18.08    
   
   Long Jump A                                Long Jump B                               
   1 Mark Longhurst         U17 B&B 6.01      1 Alex Pope                  B&B 5.03     
   2 Daniel Medcalf             EGR 5.77      2 Russell Weir           U20 EBR 4.48     
   3 Matt Baker             U20 HBS 5.72      3 David Patey            U17 HBS 4.41     
   4 Ryan Norcross          U20 EBR 5.40      4 Tim Ivorson                EGR 4.09     
   
   Pole Vault A                               Pole Vault B                              
   1 Allan Williams         V55 B&B 3.70      1=Brian Slaughter        V50 EBR 3.00     
   2 Russell Weir           U20 EBR 3.30      1=Alan Hardy             V50 B&B 3.00     
   3 Colin King             V45 EGR 3.10      3 Graham Taylor          V55 EGR 2.60     
   4 Matt Baker             U20 HBS 3.00      4 David Stephens             HBS 1.10     
   
   Shot Putt A                                Shot Putt B                               
   1 Alex Pope                  B&B 12.86     1 Edward Vermeer             EGR 9.35     
   2 Phil Spivey            V45 EGR 10.47     2 Graeme Hogg                EBR 8.12     
   3 Brian Slaughter        V50 EBR 9.80      3 Alan Hardy             V50 B&B 7.54     
   4 Sebastian Schmidt          HBS 7.53      4 David Stephens             HBS 5.57     
   
   Triple Jump A                              Triple Jump B                             
   1 Matt Baker             U20 HBS 11.76     1 David Stephens             HBS 9.97     
   2 Daniel Medcalf             EGR 11.75     2 Alan Hardy             V50 B&B 9.08     
   3 Tom Powell                 B&B 11.65                                               
   4 Ryan Norcross          U20 EBR 9.72                                                
   
   4x100M Relay
   1 B&B 46.8    1 Kieran Daly        U17  2 Duayne Bovell      
                 3 Jermaine Alexander U20  4 Richard Holt   V35 
   2 EBR 47.6    1 Brian Slaughter    V50  2 Graeme Hogg        
                 3 Ryan Norcross      U20  4 Paul Keen          
   3 EGR 50.0    1 Edward Vermeer          2 James Crittel      
                 3 Tim Ivorson             4 Daniel Medcalf     
   4 HBS 50.1    1                         2                    
                 3                         4                    
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   4x400M Relay
   1 B&B 3.31.0  1 Ed Harrison        2 Alex Blair   U20 
                 3 Lemar Charles U20  4 Richard Holt V35 
   2 HBS 3.52.9  1                    2                  
                 3                    4                  
                 
   
                 
   
   
   MATCH RESULT        LEAGUE STANDINGS
         Event  Lge                              Event  Lge 
   1 B&B 119.5  4      Blackheath & Bromley H&AC 119.5  4   
   2 EGR 77     3      East Grinstead & D. AC    77     3   
   3 HBS 61.5   2      Horsham Blue Star         61.5   2   
   4 EBR 57     1      Eastbourne Rovers AC      57     1   
   General Comment: No competitors 3000m SC B,  
100m Non-scoring      
       
71 Kieran Daly B&B U17 11.7
63 Michael Champion B&B   12.0
70 Lincoln Campbell EG V40 12.4
       
       
200m Non-scoring      
       
73 Duayne Bovell B&B   23.2
71 Kieran Daly B&B U17 23.5
69 Alex Blair B&B U20 23.9
70 Lincoln Campbell EG V40 26.1
       
400m Non-scoring      
       
65 Lemar Charles B&B U20 52.1
       
400mH Non-scoring      
       
67 Ed Harrison B&B   53.7
68 Josh Clarke B&B U20 62.1
       
800m        
       
64 Oliver Robinson B&B   2.04.4
72 Jonathan Halls B&B   2.08.2
       
PV        
       
66 Mark Longhurst B&B U17 3.50
       
1500        
       
74 David McKinlay B&B   4.11.4
       
4x400m        
       
B&B     3.36.8

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk