YAL 30-04-06

Home Up

Last updated 1 May 2006

YOUNG ATHLETES LEAGUE SOUTHERN PREMIER, Harrow 30 April 2006

UKAthletics report


Start of the under 13 Girls 800m race

100 metres u17m Full Result
 1   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH           11.3
 2   JUNIOR EJEHU                 HARROW               11.8
 3   TEDDY KASONSO                HARROW               12.0
 4   STUART HOLLINS               TONBRIDGE            12.2
 5   LAWRENCE WOODBRIDGE          TONBRIDGE            12.6
 6   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH           12.9
 7   HARRY FRAMPTON               BASILDON             12.9
100 metres u17m 'A'
 1   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH           11.3
 2   JUNIOR EJEHU                 HARROW               11.8
 3   STUART HOLLINS               TONBRIDGE            12.2
 4   Not declared                 BASILDON             12.9
100 metres u17m 'B'
 1   TEDDY KASONSO                HARROW               12.0
 2   LAWRENCE WOODBRIDGE          TONBRIDGE            12.6
 3   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH           12.9
200 metres u17m Full Result
 1   JAMES ALAKA                  BLACKHEATH           22.6
 2   JAMES PEDEN                  HARROW               23.8
 3   LAWRENCE WOODBRIDGE          TONBRIDGE            24.3
 4   ELLIOT HARLAND               TONBRIDGE            24.3
 5   ASTON STOCKDALE              BLACKHEATH           24.6
 6   HARRY FRAMPTON               BASILDON             25.2
 7   RODNEY DOWMAN                HARROW               25.3
 8   JORDAN CLATWORTHY            BASILDON             25.9
200 metres u17m 'A'
 1   JAMES ALAKA                  BLACKHEATH           22.6
 2   JAMES PEDEN                  HARROW               23.8
 3   LAWRENCE WOODBRIDGE          TONBRIDGE            24.3
 4   HARRY FRAMPTON               BASILDON             25.2
200 metres u17m 'B'
 1   ELLIOT HARLAND               TONBRIDGE            24.3
 2   ASTON STOCKDALE              BLACKHEATH           24.6
 3   RODNEY DOWMAN                HARROW               25.3
 4   JORDAN CLATWORTHY            BASILDON             25.9
400 metres u17m Full Result
 1   JAMES PEDEN                  HARROW               51.6
 2   STEFAN COLACO                HARROW               52.8
 3   ASTON STOCKDALE              BLACKHEATH           53.3
 4   JAMES WILDESH                TONBRIDGE            53.5
 5   ALEX BLAIR                   BLACKHEATH           54.6
 6   ELLIOT HARLAND               TONBRIDGE            54.8
 7   SEAN HYNES                   BASILDON             60.4
400 metres u17m 'A'
 1   JAMES PEDEN                  HARROW               51.6
 2   ASTON STOCKDALE              BLACKHEATH           53.3
 3   JAMES WILDESH                TONBRIDGE            53.5
 4   SEAN HYNES                   BASILDON             60.4
400 metres u17m 'B'
 1   STEFAN COLACO                HARROW               52.8
 2   ALEX BLAIR                   BLACKHEATH           54.6
 3   ELLIOT HARLAND               TONBRIDGE            54.8
800 metres u17m Full Result
 1   CALLUM TOWLER                HARROW             2.06.7
 2   KURT WOLFE                   TONBRIDGE          2.08.3
 3   MARK HAMILTON                HARROW             2.09.4
 4   RYAN WILKINSON               TONBRIDGE          2.12.9
 5   MARTYN PAYNE                 BLACKHEATH         2.14.0
 6   EDWARD MARLOW                BLACKHEATH         2.17.1
 7   MARK SAMPFORD                BASILDON           2.17.7
800 metres u17m 'A'
 1   CALLUM TOWLER                HARROW             2.06.7
 2   KURT WOLFE                   TONBRIDGE          2.08.3
 3   MARTYN PAYNE                 BLACKHEATH         2.14.0
 4   MARK SAMPFORD                BASILDON           2.17.7
800 metres u17m 'B'
 1   MARK HAMILTON                HARROW             2.09.4
 2   RYAN WILKINSON               TONBRIDGE          2.12.9
 3   EDWARD MARLOW                BLACKHEATH         2.17.1
1500 metres u17m Full Result
 1   SEAN RYNN                    HARROW             4.23.9
 2   KURT WOLFE                   TONBRIDGE          4.28.2
 3   CALLUM TOWLER                HARROW             4.29.5
 4   CAMERON WARD                 BLACKHEATH         4.36.9
 5   BEAU SZCZAPAROT              BLACKHEATH         4.37.8
 6   MICHAEL BEALE                TONBRIDGE          4.53.8
1500 metres u17m 'A'
 1   SEAN RYNN                    HARROW             4.23.9
 2   KURT WOLFE                   TONBRIDGE          4.28.2
 3   CAMERON WARD                 BLACKHEATH         4.36.9
1500 metres u17m 'B'
 1   CALLUM TOWLER                HARROW             4.29.5
 2   BEAU SZCZAPAROT              BLACKHEATH         4.37.8
 3   MICHAEL BEALE                TONBRIDGE          4.53.8
3000 metres u17m Full Result
 1   CAMERON SCOTT                HARROW             9.14.8
 2   WILLIAM QUICK                HARROW             9.49.2
 3   DAVID HOPE                   TONBRIDGE          9.57.8
 4   ALISTAIR CLIFF               BLACKHEATH         9.59.0
 5   DAVID HOPE                   TONBRIDGE         10.24.6
 6   DANNY PIGGOTT                BLACKHEATH        12.35.2
3000 metres u17m 'A'
 1   CAMERON SCOTT                HARROW             9.14.8
 2   DAVID HOPE                   TONBRIDGE          9.57.8
 3   ALISTAIR CLIFF               BLACKHEATH         9.59.0
3000 metres u17m 'B'
 1   WILLIAM QUICK                HARROW             9.49.2
 2   DAVID HOPE                   TONBRIDGE         10.24.6
 3   DANNY PIGGOTT                BLACKHEATH        12.35.2
1500 metres S/C u17m Full Result
 1   ASHLEY CARTER                HARROW             4.34.9
 2   ALEX LILLEWOOD               BLACKHEATH         4.43.9
 3   SAM BRADLEY                  TONBRIDGE          4.48.2
 4   KIERAN MITCHELL              BASILDON           4.54.8
 5   TOM LEWIS                    HARROW             5.00.4
 6   SAM SIMPSON                  BLACKHEATH         5.12.1
 7   NICK JAMES                   TONBRIDGE          5.20.1
1500 metres S/C u17m 'A'
 1   ASHLEY CARTER                HARROW             4.34.9
 2   ALEX LILLEWOOD               BLACKHEATH         4.43.9
 3   SAM BRADLEY                  TONBRIDGE          4.48.2
 4   KIERAN MITCHELL              BASILDON           4.54.8
1500 metres S/C u17m 'B'
 1   TOM LEWIS                    HARROW             5.00.4
 2   SAM SIMPSON                  BLACKHEATH         5.12.1
 3   NICK JAMES                   TONBRIDGE          5.20.1
100 metres hurdles u17m Full Result
 1   MATTHEW BESWICK              HARROW               14.4
 2   SIMON LLOYD                  BLACKHEATH           15.5
 3   QAIS NAEEMI                  HARROW               15.5
 4   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH           16.1
 5   HARRY FRAMPTON               BASILDON             19.8
 6   DUNCAN STEWARD               TONBRIDGE            20.4
 7   SAM BRADLEY                  TONBRIDGE            20.5
100 metres hurdles u17m 'A'
 1   MATTHEW BESWICK              HARROW               14.4
 2   SIMON LLOYD                  BLACKHEATH           15.5
 3   HARRY FRAMPTON               BASILDON             19.8
 4   DUNCAN STEWARD               TONBRIDGE            20.4
100 metres hurdles u17m 'B'
 1   QAIS NAEEMI                  HARROW               15.5
 2   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH           16.1
 3   SAM BRADLEY                  TONBRIDGE            20.5
400 metres hurdles u17m Full Result
 1   TROY COWAN                   HARROW               63.0
 2   SIMON LLOYD                  BLACKHEATH           65.3
 3   JACK PARSONS                 TONBRIDGE            65.3
 4   NICK JAMES                   TONBRIDGE            65.8
 5   BEAU SZCZAPAROT              BLACKHEATH           66.8
 6   TOM LEWIS                    HARROW               68.8
400 metres hurdles u17m 'A'
 1   TROY COWAN                   HARROW               63.0
 2   SIMON LLOYD                  BLACKHEATH           65.3
 3   JACK PARSONS                 TONBRIDGE            65.3
400 metres hurdles u17m 'B'
 1   DUNCAN STEWARD               TONBRIDGE            65.8
 2   BEAU SZCZAPAROT              BLACKHEATH           66.8
 3   TOM LEWIS                    HARROW               68.8
High Jump u17m 'A'
 1   DANNY SPELMAN                BASILDON             1.85
 2   ANDRE MYERS                  HARROW               1.70
 3   LUKE BURTON                  TONBRIDGE            1.60
 4   MARCUS MARRISON              BLACKHEATH           1.55
High Jump u17m 'B'
 1   DARRYL SARTAIN               BASILDON             1.70
 2   DAKARAI FORBES               HARROW               1.65
 3   JACK PARSONS                 TONBRIDGE            1.55
 4   SHAUN PEASE                  BLACKHEATH           1.50
Pole Vault u17m 'A'
 1   IAN SMART                    HARROW               3.80
 2   WILLIAM JONES                TONBRIDGE            2.60
 3   ROBERT EVANS                 BLACKHEATH           2.60
Pole Vault u17m 'B'
 1   ANDRE MYERS                  HARROW               2.80
 2   ASTON STOCKDALE              BLACKHEATH           2.40
 3   LUKE BURTON                  TONBRIDGE            2.20
Long Jump u17m 'A'
 1   DAKARAI FORBES               HARROW               6.46
 2   MATTHEW WALTERS              BLACKHEATH           5.86
 3   LAWRENCE WOODBRIDGE          TONBRIDGE            5.79
 4   DARRYL SARTAIN               BASILDON             5.73
Long Jump u17m 'B'
 1   STUART HOLLINS               TONBRIDGE            5.45
 2   JORDAN CLATWORTHY            BASILDON             5.41
 3   RYAN HAMILTON                HARROW               5.41
 4   SHAUN PEASE                  BLACKHEATH           3.72
Triple Jump u17m 'A'
 1   HEAVEN LEE ROSH              BLACKHEATH          12.48
 2   DARRYL SARTAIN               BASILDON            12.14
 3   RYAN HAMILTON                HARROW              11.80
 4   STUART HOLLINS               TONBRIDGE           11.65
Triple Jump u17m 'B'
 1   CHARLIE YEOMANS              TONBRIDGE           10.10
 2   QAIS NAEEMI                  HARROW               9.77
Shot Putt u17m 5kg 'A'
 1   THEO BURTON                  HARROW              12.75
 2   CHARLIE YEOMANS              TONBRIDGE           11.86
 3   JOE STOCKTON                 BLACKHEATH          11.66
 4   ADAM LOVERIDGE               BASILDON            10.55
Shot Putt u17m 5kg 'B'
 1   RICHARD AL-AMEEN             BLACKHEATH          10.75
 2   ALEX HOOKWAY                 TONBRIDGE           10.25
 3   GRAHAM POUND                 HARROW               9.97
Discus u17m 1.5kg 'A'
 1   MARCUS ALEXANDER NEIL        HARROW              39.72
 2   ADAM LOVERIDGE               BASILDON            34.78
 3   RICHARD AL-AMEEN             BLACKHEATH          27.14
 4   ALEX HOOKWAY                 TONBRIDGE           26.51
Discus u17m 1.5kg 'B'
 1   THEO BURTON                  HARROW              37.61
 2   JOE STOCKTON                 BLACKHEATH          23.81
 3   SEAN HYNES                   BASILDON            18.07
Hammer u17m 5kg 'A'
 1   JOE STOCKTON                 BLACKHEATH          55.56
 2   GRAHAM POUND                 HARROW              42.22
 3   ALEX HOOKWAY                 TONBRIDGE           24.15
 4   DANNY SPELMAN                BASILDON            22.89
Hammer u17m 5kg 'B'
 1   RICHARD AL-AMEEN             BLACKHEATH          52.40
 2   SAM BRADLEY                  TONBRIDGE           11.52
 3   PHILIP SMITH                 HARROW              11.27
Javelin u17m 700g 'A'
 1   LUKE BURTON                  TONBRIDGE           42.19
 2   DANNY SPELMAN                BASILDON            42.04
 3   SHAUN PEASE                  BLACKHEATH          28.27
 4   GRAHAM POUND                 HARROW              23.28
Javelin u17m 700g 'B'
 1   LUKE BURTON                  TONBRIDGE           33.40
 2   ANDRE MYERS                  HARROW              18.22
 3   DANNY PIGGOTT                BLACKHEATH          17.02
4 x 100 metres u17m 'A'
 1   TEDDY KASONSO/DAKARAI FORBES/JUNIOR EJEHU/MATTHEW BESWICK        HARROW               44.9
 2   MARTYN PAYNE/ALEX BLAIR/ASTON STOCKDALE/JAMES ALAKA              BLACKHEATH           46.4
 3   STUART HOLLINS/DUNCAN STEWARD/LAWRENCE WOODBRIDGE/JAMES WILDESH  TONBRIDGE            48.4
 4   HARRY FRAMPTON/JORDAN CLATWORTHY/SEAN HYNES/ADAM LOVERIDGE       BASILDON             49.2
4 x 400 metres u17m 'A'
 1   ASTON STOCKDALE/ALEX BLAIR/MARTYN PAYNE/JAMES ALAKA              BLACKHEATH         3.39.1
 2   TROY COWAN/CALLUM TOWLER/JAMES PEDEN/PHILIP SMITH                HARROW             3.44.9
 3   RYAN WILKINSON/ELLIOT HARLAND/JAMES WILDESH/DUNCAN STEWARD       TONBRIDGE          3.47.6
100 metres u15b Full Result
 1   ELLIOTT COX                  BLACKHEATH           12.0
 2   IZZY UKOKO                   BLACKHEATH           12.6
 3   PATRICE DAVID                HARROW               12.9
 4   JOSHUA ALEXSIS               HARROW               13.0
 5   SEAN NICHOLL                 TONBRIDGE            13.6
 6   TOM PEARCE                   TONBRIDGE            13.9
 7   JOE PEPLOE                   BASILDON             15.1
100 metres u15b 'A'
 1   ELLIOTT COX                  BLACKHEATH           12.0
 2   PATRICE DAVID                HARROW               12.9
 3   SEAN NICHOLL                 TONBRIDGE            13.6
 4   JOE PEPLOE                   BASILDON             15.1
100 metres u15b 'B'
 1   IZZY UKOKO                   BLACKHEATH           12.6
 2   JOSHUA ALEXSIS               HARROW               13.0
 3   TOM PEARCE                   TONBRIDGE            13.9
200 metres u15b Full Result
 1   ELLIOTT COX                  BLACKHEATH           24.0
 2   DAN PUTNAM                   BLACKHEATH           24.3
 3   SIMON TINSLEY                TONBRIDGE            25.0
 4   ELLIOTT BOWERBANK            HARROW               25.4
 5   JOSHUA ALEXSIS               HARROW               26.2
 6   LIAM HYNES                   BASILDON             27.2
 7   JACK EDGAR                   BASILDON             27.5
 8   WILL MITHAM                  TONBRIDGE            30.7
200 metres u15b 'A'
 1   ELLIOTT COX                  BLACKHEATH           24.0
 2   SIMON TINSLEY                TONBRIDGE            25.0
 3   ELLIOTT BOWERBANK            HARROW               25.4
 4   LIAM HYNES                   BASILDON             27.2
200 metres u15b 'B'
 1   DAN PUTNAM                   BLACKHEATH           24.3
 2   JOSHUA ALEXSIS               HARROW               26.2
 3   JACK EDGAR                   BASILDON             27.5
 4   WILL MITHAM                  TONBRIDGE            30.7
400 metres u15b Full Result
 1   DAN PUTNAM                   BLACKHEATH           53.1
 2   SIMON TINSLEY                TONBRIDGE            53.7
 3   STEVEN CAVEY                 BLACKHEATH           54.5
 4   JAKE EAGLETON                BASILDON             57.6
 5   ELLIOT D'CRUZ                HARROW               60.5
 6   ORONDE SAUNDERS              HARROW               60.6
 7   JAMES COTTERILL              TONBRIDGE            61.0
400 metres u15b 'A'
 1   DAN PUTNAM                   BLACKHEATH           53.1
 2   SIMON TINSLEY                TONBRIDGE            53.7
 3   JAKE EAGLETON                BASILDON             57.6
 4   ELLIOT D'CRUZ                HARROW               60.5
400 metres u15b 'B'
 1   STEVEN CAVEY                 BLACKHEATH           54.5
 2   ORONDE SAUNDERS              HARROW               60.6
 3   JAMES COTTERILL              TONBRIDGE            61.0
800 metres u15b Full Result
 1   STEVEN CAVEY                 BLACKHEATH         2.12.6
 2   JAKE EAGLETON                BASILDON           2.15.3
 3   SEB HARDING                  TONBRIDGE          2.17.2
 4   TOM PATERSON                 HARROW             2.18.8
 5   MICHAEL MASON                TONBRIDGE          2.21.6
 6   JULIAN AYISI                 BLACKHEATH         2.27.7
 7   ALAN CRESSWELL               HARROW             2.33.7
800 metres u15b 'A'
 1   STEVEN CAVEY                 BLACKHEATH         2.12.6
 2   JAKE EAGLETON                BASILDON           2.15.3
 3   SEB HARDING                  TONBRIDGE          2.17.2
 4   TOM PATERSON                 HARROW             2.18.8
800 metres u15b 'B'
 1   MICHAEL MASON                TONBRIDGE          2.21.6
 2   JULIAN AYISI                 BLACKHEATH         2.27.7
 3   ALAN CRESSWELL               HARROW             2.33.7
1500 metres u15b Full Result
 1   ANDY COMBS                   TONBRIDGE          4.41.2
 2   JOSH BENTHAM                 TONBRIDGE          4.50.0
 3   PHILIP SESEMANN              BLACKHEATH         4.54.4
 4   MATTHEW LEWIS                HARROW             4.54.4
 5   HECTOR KURTANCIC             BLACKHEATH         5.02.8
 6   PHILIP BENSON                HARROW             5.11.6
 7   STEVIE WOOD                  BASILDON           5.23.7
1500 metres u15b 'A'
 1   ANDY COMBS                   TONBRIDGE          4.41.2
 2   PHILIP SESEMANN              BLACKHEATH         4.54.4
 3   MATTHEW LEWIS                HARROW             4.54.4
 4   STEVIE WOOD                  BASILDON           5.23.7
1500 metres u15b 'B'
 1   JOSH BENTHAM                 TONBRIDGE          4.50.0
 2   HECTOR KURTANCIC             BLACKHEATH         5.02.8
 3   PHILIP BENSON                HARROW             5.11.6
80 metres hurdles u15b Full Result
 1   JACK EDGAR                   BASILDON             13.3
 2   GEORGE YEOMANS               TONBRIDGE            13.3
 3   JOE PEPLOE                   BASILDON             13.5
 4   DANIEL ANTOINE               BLACKHEATH           13.6
 5   MICHAEL MASON                TONBRIDGE            16.9
 6   GEORGE BROWN                 HARROW               17.1
 7   ETHAN D'CRUZ                 HARROW               17.1
80 metres hurdles u15b 'A'
 1   JACK EDGAR                   BASILDON             13.3
 2   GEORGE YEOMANS               TONBRIDGE            13.3
 3   DANIEL ANTOINE               BLACKHEATH           13.6
 4   GEORGE BROWN                 HARROW               17.1
80 metres hurdles u15b 'B'
 1   JOE PEPLOE                   BASILDON             13.5
 2   MICHAEL MASON                TONBRIDGE            16.9
 3   ETHAN D'CRUZ                 HARROW               17.1
High Jump u15b 'A'
 1   GEORGE YEOMANS               TONBRIDGE            1.60
 2   MATTHEW FLETCHER             BLACKHEATH           1.60
 3   MATTHEW SADDOH               HARROW               1.55
 4   RYAN WENNINGTON              BASILDON             1.40
High Jump u15b 'B'
 1   TOM PEARCE                   TONBRIDGE            1.60
 2   JAMES PRICE                  BLACKHEATH           1.45
 3   ETHAN D'CRUZ                 HARROW               1.40
Pole Vault u15b 'A'
 1   JAMIE DALTON                 HARROW               2.90
 2   ROBERT THOMAS                TONBRIDGE            2.00
 3   IZZY UKOKO                   BLACKHEATH           1.80
Pole Vault u15b 'B'
 1   ORONDE SAUNDERS              HARROW               1.90
Long Jump u15b 'A'
 1   MATTHEW FLETCHER             BLACKHEATH           5.71
 2   MATTHEW SADDOH               HARROW               4.80
 3   LIAM HYNES                   BASILDON             4.80
 4   SIMON TINSLEY                TONBRIDGE            4.79
Long Jump u15b 'B'
 1   SANCHEZ PALMER               BLACKHEATH           5.54
 2   CASH HUNT                    HARROW               4.54
 3   JACK EDGAR                   BASILDON             4.40
 4   WILL MITHAM                  TONBRIDGE            3.43
Shot putt u15b 4kg 'A'
 1   SHAUN MCCARTHY               BASILDON            12.24
 2   DANNY DUFFIN                 BLACKHEATH          11.30
 3   JERMAINE NICOLS              HARROW              10.17
 4   GEORGE YEOMANS               TONBRIDGE            9.55
Shot putt u15b 4kg 'B'
 1   ANDREW JORDAN                BLACKHEATH          10.75
 2   CASH HUNT                    HARROW               8.88
 3   LIAM HYNES                   BASILDON             8.23
 4   WILL MITHAM                  TONBRIDGE            4.48
Discus u15b 1.25kg 'A'
 1   SHAUN MCCARTHY               BASILDON            39.24
 2   JAKE HAYCOCK                 BLACKHEATH          27.36
 3   JERMAINE NICOLS              HARROW              26.19
 4   JAMES COTTERILL              TONBRIDGE           24.32
Discus u15b 1.25kg 'B'
 1   ANDREW JORDAN                BLACKHEATH          26.19
 2   PATRICE DAVID                HARROW              17.39
 3   LIAM BALDWIN                 TONBRIDGE           12.63
 4   STEVIE WOOD                  BASILDON            10.76
Hammer u15b 4kg 'A'
 1   ANDREW JORDAN                BLACKHEATH          52.14
 2   SHAUN MCCARTHY               BASILDON            40.25
 3   JERMAINE NICOLS              HARROW              25.41
 4   LIAM BALDWIN                 TONBRIDGE           11.51
Hammer u15b 4kg 'B'
 1   JAKE HAYCOCK                 BLACKHEATH          41.00
 2   JAMES COTTERILL              TONBRIDGE           14.68
 3   TOM PATERSON                 HARROW              12.24
Javelin u15b 600g 'A'
 1   DANNY DUFFIN                 BLACKHEATH          44.12
 2   MICHAEL SIMPSON              BASILDON            37.62
 3   MATTHEW SEAR                 HARROW              29.55
 4   MICHAEL MASON                TONBRIDGE           22.56
Javelin u15b 600g 'B'
 1   RYAN WENNINGTON              BASILDON            33.27
 2   JAKE HAYCOCK                 BLACKHEATH          24.86
 3   SEAN NICHOLL                 TONBRIDGE           22.27
     GEORGE BROWN                 HARROW                 NT
4 x 100 metres u15b 'A'
 1   DAN PUTNAM/MATTHEW FLETCHER/IZZY UKOKO/ELLIOTT COX               BLACKHEATH           47.3
 2   PATRICE DAVID/JOSHUA ALEXSIS/ELLIOTT BOWERBANK/CASH HUNT         HARROW               51.0
 3   TOM PEARCE/JAMES COTTERILL/SEAN NICHOLL/GEORGE YEOMANS           TONBRIDGE            52.4
 4   JACK EDGAR/JAKE EAGLETON/JOE PEPLOE/LIAM HYNES                   BASILDON             52.8
4 x 400 metres u15b 'A'
 1   SANCHEZ PALMER/JAMES CLARK/STEVEN CAVEY/DAN PUTNAM               BLACKHEATH         3.59.5
 2   MICHAEL MASON/SEB HARDING/TOM PEARCE/SIMON TINSLEY               TONBRIDGE          4.08.9
 3   TOM PATERSON/ORONDE SAUNDERS/ELLIOT D'CRUZ/PHILIP BENSON         HARROW             4.15.8
100 metres u13b Full Result
 1   RAFEAL MALONEY               BLACKHEATH           14.3
 2   JORDAN AJIBADE               HARROW               14.4
 3   JAKE MCQUEEN                 BLACKHEATH           14.8
 4   HENRY NEWTON                 BASILDON             15.0
 5   CHIMA EJIOGU                 HARROW               15.2
 6   TOM MAKLOUF                  BASILDON             15.6
 7   GEORGIO RUSSO                TONBRIDGE            15.7
 8   LUCA RUSSO                   TONBRIDGE            15.7
100 metres u13b 'A'
 1   RAFEAL MALONEY               BLACKHEATH           14.3
 2   JORDAN AJIBADE               HARROW               14.4
 3   HENRY NEWTON                 BASILDON             15.0
 4   GEORGIO RUSSO                TONBRIDGE            15.7
100 metres u13b 'B'
 1   JAKE MCQUEEN                 BLACKHEATH           14.8
 2   CHIMA EJIOGU                 HARROW               15.2
 3   TOM MAKLOUF                  BASILDON             15.6
 4   LUCA RUSSO                   TONBRIDGE            15.7
200 metres u13b Full Result
 1   CRAIG MORTEN                 TONBRIDGE            28.9
 2   RAFEAL MALONEY               BLACKHEATH           29.6
 3   NEIL HOLLOWAY                HARROW               29.6
 4   HENRY NEWTON                 BASILDON             30.4
 5   CHIMA EJIOGU                 HARROW               30.8
 6   AARON LLOYD                  BLACKHEATH           31.2
 7   CHRIS EATON                  BASILDON             31.5
 8   GEORGIO RUSSO                TONBRIDGE            32.2
200 metres u13b 'A'
 1   CRAIG MORTEN                 TONBRIDGE            28.9
 2   RAFEAL MALONEY               BLACKHEATH           29.6
 3   NEIL HOLLOWAY                HARROW               29.6
 4   HENRY NEWTON                 BASILDON             30.4
200 metres u13b 'B'
 1   CHIMA EJIOGU                 HARROW               30.8
 2   AARON LLOYD                  BLACKHEATH           31.2
 3   CHRIS EATON                  BASILDON             31.5
 4   GEORGIO RUSSO                TONBRIDGE            32.2
800 metres u13b Full Result
 1   FELIX HARDING                TONBRIDGE          2.31.2
 2   GEORGE GREGORY               BLACKHEATH         2.33.6
 3   LUCA RUSSO                   TONBRIDGE          2.37.2
 4   GREG PROCTOR                 BLACKHEATH         2.39.7
 5   CHRIS IRVING                 HARROW             2.50.0
 6   RICKY LOWE                   BASILDON           2.56.6
 7   JAMES WHITBREAD              HARROW             2.57.1
800 metres u13b 'A'
 1   FELIX HARDING                TONBRIDGE          2.31.2
 2   GEORGE GREGORY               BLACKHEATH         2.33.6
 3   CHRIS IRVING                 HARROW             2.50.0
 4   RICKY LOWE                   BASILDON           2.56.6
800 metres u13b 'B'
 1   LUCA RUSSO                   TONBRIDGE          2.37.2
 2   GREG PROCTOR                 BLACKHEATH         2.39.7
 3   JAMES WHITBREAD              HARROW             2.57.1
1500 metres u13b Full Result
 1   ROBBIE FARNHAM-ROSE          TONBRIDGE          4.54.6
 2   ROBERT YATES                 BLACKHEATH         5.09.6
 3   OLIVER TAYLOR                BLACKHEATH         5.12.6
 4   JANAKAN RAJKUMAR             HARROW             5.23.0
 5   TOM MAKLOUF                  BASILDON           5.24.1
 6   ANDREW THOMAS                TONBRIDGE          5.24.5
 7   NEIL HOLLOWAY                HARROW             5.37.1
 8   ANDREW LAW                   BASILDON           6.00.4
1500 metres u13b 'A'
 1   ROBBIE FARNHAM-ROSE          TONBRIDGE          4.54.6
 2   ROBERT YATES                 BLACKHEATH         5.09.6
 3   JANAKAN RAJKUMAR             HARROW             5.23.0
 4   TOM MAKLOUF                  BASILDON           5.24.1
1500 metres u13b 'B'
 1   OLIVER TAYLOR                BLACKHEATH         5.12.6
 2   ANDREW THOMAS                TONBRIDGE          5.24.5
 3   NEIL HOLLOWAY                HARROW             5.37.1
 4   ANDREW LAW                   BASILDON           6.00.4
75 metres hurdles u13b Full Result
 1   CRAIG MORTEN                 TONBRIDGE            13.1
 2   GEORGE GREGORY               BLACKHEATH           14.3
 3   CHIMA EJIOGU                 HARROW               14.8
 4   NEIL HOLLOWAY                HARROW               15.6
 5   ANDREW THOMAS                TONBRIDGE            16.6
 6   OLIVER TAYLOR                BLACKHEATH           17.3
75 metres hurdles u13b 'A'
 1   CRAIG MORTEN                 TONBRIDGE            13.1
 2   GEORGE GREGORY               BLACKHEATH           14.3
 3   CHIMA EJIOGU                 HARROW               14.8
75 metres hurdles u13b 'B'
 1   NEIL HOLLOWAY                HARROW               15.6
 2   ANDREW THOMAS                TONBRIDGE            16.6
 3   OLIVER TAYLOR                BLACKHEATH           17.3
High Jump u13b 'A'
 1   JORDAN AJIBADE               HARROW               1.29
 2   AARON LLOYD                  BLACKHEATH           1.26
 3   LUCA RUSSO                   TONBRIDGE            1.26
 4   HENRY NEWTON                 BASILDON             1.20
High Jump u13b 'B'
 1   ROBBIE FARNHAM-ROSE          TONBRIDGE            1.23
 2   ROBBIE WOOD                  BASILDON             1.15
 3   JAKE MCQUEEN                 BLACKHEATH           1.15
 4   JAMES WHITBREAD              HARROW               1.10
Long Jump u13b 'A'
 1   RAFEAL MALONEY               BLACKHEATH           4.13
 2   CRAIG MORTEN                 TONBRIDGE            4.12
 3   IAN BUFFONGE                 HARROW               3.83
 4   TOM MAKLOUF                  BASILDON             3.59
Long Jump u13b 'B'
 1   JOEL WICKS                   BLACKHEATH           3.73
 2   RICKY LOWE                   BASILDON             3.56
 3   JAMES WHITBREAD              HARROW               3.45
 4   ANDREW THOMAS                TONBRIDGE            3.25
Shot Putt u13b 3.25kg 'A'
 1   KIERAN HYNES                 BASILDON             6.83
 2   JORDAN AJIBADE               HARROW               6.41
 3   JOEL WICKS                   BLACKHEATH           4.96
 4   GEORGIO RUSSO                TONBRIDGE            4.71
Shot Putt u13b 3.25kg 'B'
 1   IAN BUFFONGE                 HARROW               6.28
 2   ROBBIE WOOD                  BASILDON             5.30
 3   ANGUS LEONARD                BLACKHEATH           3.98
 4   FELIX HARDING                TONBRIDGE            3.97
4 x 100 metres u13b 'A'
 1   GEORGE GREGORY/JAKE MCQUEEN/AARON LLOYD/RAFEAL MALONEY           BLACKHEATH           56.5
 2   GREGORY HARRINGTON-GREEN/JORDAN AJIBADE/JAMES WHITBREAD/CHIMA EJIHARROW               58.1
 3   CRAIG MORTEN/ROBBIE FARNHAM-ROSE/GEORGIO RUSSO/LUCA RUSSO        TONBRIDGE            60.9
 4   TOM MAKLOUF/CHRIS EATON/KIERAN HYNES/HENRY NEWTON                BASILDON             60.9
100 metres u17w Full Result
 1   RACHEL MILLER                HARROW               12.9
 2   KIRSTY SHEPHERD              BASILDON             13.3
 3   HARRIETTE GRIFFITHS-JONES    TONBRIDGE            13.6
 4   SARAH HARRISON               BLACKHEATH           13.7
 5   JASMINE PATTERSON            HARROW               13.8
 6   CHLOE SHAW                   BLACKHEATH           14.2
 7   HOLLY JENNER                 TONBRIDGE            14.5
 8   ADELE HUME                   BASILDON             14.6
100 metres u17w 'A'
 1   RACHEL MILLER                HARROW               12.9
 2   KIRSTY SHEPHERD              BASILDON             13.3
 3   HARRIETTE GRIFFITHS-JONES    TONBRIDGE            13.6
 4   SARAH HARRISON               BLACKHEATH           13.7
100 metres u17w 'B'
 1   JASMINE PATTERSON            HARROW               13.8
 2   CHLOE SHAW                   BLACKHEATH           14.2
 3   HOLLY JENNER                 TONBRIDGE            14.5
 4   ADELE HUME                   BASILDON             14.6
200 metres u17w Full Result
 1   RACHEL MILLER                HARROW               25.7
 2   VANESSA NAKANGU              BLACKHEATH           26.5
 3   KIRSTY SHEPHERD              BASILDON             26.5
 4   HARRIETTE GRIFFITHS-JONES    TONBRIDGE            27.1
 5   KATRINA COSBY                BLACKHEATH           27.3
 6   JASMINE PATTERSON            HARROW               27.9
 7   HOLLY JENNER                 TONBRIDGE            30.1
200 metres u17w 'A'
 1   RACHEL MILLER                HARROW               25.7
 2   VANESSA NAKANGU              BLACKHEATH           26.5
 3   KIRSTY SHEPHERD              BASILDON             26.5
 4   HARRIETTE GRIFFITHS-JONES    TONBRIDGE            27.1
200 metres u17w 'B'
 1   KATRINA COSBY                BLACKHEATH           27.3
 2   JASMINE PATTERSON            HARROW               27.9
 3   HOLLY JENNER                 TONBRIDGE            30.1
300 metres u17w Full Result
 1   VANESSA NAKANGU              BLACKHEATH           41.2
 2   KATRINA COSBY                BLACKHEATH           42.4
 3   RACHEL DAVIES                HARROW               42.5
 4   ASHLEIGH GRIBBLE             BASILDON             43.3
 5   SADE BAILEY                  BASILDON             44.7
 6   HOLLIE HAMILTON              HARROW               47.0
 7   VICKY SHIMMIN                TONBRIDGE            51.8
 8   NAIMO WHITTOME               TONBRIDGE            54.2
300 metres u17w 'A'
 1   VANESSA NAKANGU              BLACKHEATH           41.2
 2   RACHEL DAVIES                HARROW               42.5
 3   ASHLEIGH GRIBBLE             BASILDON             43.3
 4   VICKY SHIMMIN                TONBRIDGE            51.8
300 metres u17w 'B'
 1   KATRINA COSBY                BLACKHEATH           42.4
 2   SADE BAILEY                  BASILDON             44.7
 3   HOLLIE HAMILTON              HARROW               47.0
 4   NAIMO WHITTOME               TONBRIDGE            54.2
800 metres u17w Full Result
 1   RACHEL DAVIES                HARROW             2.21.3
 2   REBECCA TAYLOR               BLACKHEATH         2.23.5
 3   CATHERINE SYMONS             TONBRIDGE          2.31.5
 4   CHLOE FLOWERS                HARROW             2.34.7
 5   LAURA KASTORYANO             BLACKHEATH         2.36.8
 6   RACHAEL SALWAY               TONBRIDGE          2.39.6
800 metres u17w 'A'
 1   RACHEL DAVIES                HARROW             2.21.3
 2   REBECCA TAYLOR               BLACKHEATH         2.23.5
 3   CATHERINE SYMONS             TONBRIDGE          2.31.5
800 metres u17w 'B'
 1   CHLOE FLOWERS                HARROW             2.34.7
 2   LAURA KASTORYANO             BLACKHEATH         2.36.8
 3   RACHAEL SALWAY               TONBRIDGE          2.39.6
1500 metres u17w Full Result
 1   LEIGH LATTIMORE              HARROW             5.10.3
 2   REBECCA TAYLOR               BLACKHEATH         5.12.2
 3   CATHERINE CHAMBERS           BLACKHEATH         5.29.7
 4   CATHERINE SYMONS             TONBRIDGE          5.35.4
 5   RACHAEL SALWAY               TONBRIDGE          5.35.4
 6   SARAH BROWN                  HARROW             5.44.6
1500 metres u17w 'A'
 1   LEIGH LATTIMORE              HARROW             5.10.3
 2   REBECCA TAYLOR               BLACKHEATH         5.12.2
 3   CATHERINE SYMONS             TONBRIDGE          5.35.4
1500 metres u17w 'B'
 1   CATHERINE CHAMBERS           BLACKHEATH         5.29.7
 2   RACHAEL SALWAY               TONBRIDGE          5.35.4
 3   SARAH BROWN                  HARROW             5.44.6
3000 metres u17w Full Result
 1   AMY SMITH                    BLACKHEATH        10.38.6
 2   SARAH BROWN                  HARROW            11.32.4
 3   EMILY HENNESSY               HARROW            11.37.8
 4   VICKY RUKIN                  TONBRIDGE         12.28.6
     LAUREN SMITH                 BLACKHEATH            DNF
3000 metres u17w 'A'
 1   AMY SMITH                    BLACKHEATH        10.38.6
 2   SARAH BROWN                  HARROW            11.32.4
 3   VICKY RUKIN                  TONBRIDGE         12.28.6
3000 metres u17w 'B'
 1   EMILY HENNESSY               HARROW            11.37.8
     LAUREN SMITH                 BLACKHEATH            DNF
80 metre hurdles u17w Full Result
 1   SARAH McLELLAN               BLACKHEATH           13.0
 2   KATIE JAMES                  HARROW               13.1
 3   LAUREN EDGAR                 BASILDON             13.3
 4   REBECCA HAYWOOD              BLACKHEATH           13.4
 5   CAROLINE KING                TONBRIDGE            16.2
 6   HOLLIE HAMILTON              HARROW               16.3
 7   NAIMO WHITTOME               TONBRIDGE            18.2
80 metre hurdles u17w 'A'
 1   SARAH McLELLAN               BLACKHEATH           13.0
 2   KATIE JAMES                  HARROW               13.1
 3   LAUREN EDGAR                 BASILDON             13.3
 4   CAROLINE KING                TONBRIDGE            16.2
80 metre hurdles u17w 'B'
 1   REBECCA HAYWOOD              BLACKHEATH           13.4
 2   HOLLIE HAMILTON              HARROW               16.3
 3   NAIMO WHITTOME               TONBRIDGE            18.2
300 metres hurdles u17w Full Result
 1   HAYLEY COMER                 HARROW               47.6
 2   SARAH McLELLAN               BLACKHEATH           48.3
 3   REBECCA HAYWOOD              BLACKHEATH           50.0
 4   LAUREN EDGAR                 BASILDON             50.1
 5   HOLLIE HAMILTON              HARROW               53.3
 6   CAROLINE KING                TONBRIDGE            54.8
 7   VICKY SHIMMIN                TONBRIDGE            64.9
300 metres hurdles u17w 'A'
 1   HAYLEY COMER                 HARROW               47.6
 2   SARAH McLELLAN               BLACKHEATH           48.3
 3   LAUREN EDGAR                 BASILDON             50.1
 4   CAROLINE KING                TONBRIDGE            54.8
300 metres hurdles u17w 'B'
 1   REBECCA HAYWOOD              BLACKHEATH           50.0
 2   HOLLIE HAMILTON              HARROW               53.3
 3   VICKY SHIMMIN                TONBRIDGE            64.9
High Jump u17w 'A'
 1   GEMMA GRAINGER               BASILDON             1.70
 2   ISABEL IVY                   BLACKHEATH           1.45
 3   MICHAELA MCFARLANE           HARROW               1.40
     CHARLOTTE BELDEN             TONBRIDGE            1.40
High Jump u17w 'B'
 1   SADE BAILEY                  BASILDON             1.48
 2   CATHERINE CHAMBERS           BLACKHEATH           1.40
 3   KATIE JAMES                  HARROW               1.35
     NAIMO WHITTOME               TONBRIDGE              NH
Pole Vault u17w 'A'
 1   EMILY GODLEY                 BLACKHEATH           3.00
 2   LAUREL TARRANT               HARROW               1.90
Pole Vault u17w 'B'
 1   REBECCA HAYWOOD              BLACKHEATH           2.40
 2   GLORIA DANIELS-MOSS          HARROW               1.70
Long Jump u17w 'A'
 1   ISABEL IVY                   BLACKHEATH           5.11
 2   JASMINE PATTERSON            HARROW               4.67
 3   LUCY HILLS                   TONBRIDGE            4.43
 4   SADE BAILEY                  BASILDON             4.33
Long Jump u17w 'B'
 1   LAUREN BLACKIE               BLACKHEATH           5.05
 2   HOLLY JENNER                 TONBRIDGE            3.96
 3   ADELE HUME                   BASILDON             3.95
 4   MICHAELLA MCFARLANE          HARROW               3.84
Triple Jump u17w 'A'
 1   ISABEL IVY                   BLACKHEATH          10.67
 2   KATIE JAMES                  HARROW               9.98
 3   ASHLEIGH GRIBBLE             BASILDON             8.56
 4   STEPH CLARK                  TONBRIDGE            7.94
Triple Jump u17w 'B'
 1   LAUREN BLACKIE               BLACKHEATH          10.61
 2   CHLOE FLOWERS                HARROW               9.81
 3   CHARLOTTE BELDEN             TONBRIDGE            7.14
Shot Putt u17w 4kg 'A'
 1   SHAUNAGH BROWN               BLACKHEATH          11.16
 2   HARRIETTE GRIFFITHS-JONES    TONBRIDGE            8.10
 3   HAYLEY COMER                 HARROW               7.98
 4   ADELE HUME                   BASILDON             6.65
Shot Putt u17w 4kg 'B'
 1   SARAH McGUIRE                BLACKHEATH           8.97
 2   LUCY HILLS                   TONBRIDGE            6.89
 3   LAURA ALPAGOT                HARROW               6.81
Discus u17w 1kg 'A'
 1   SHAUNAGH BROWN               BLACKHEATH          39.28
 2   LAURA ALPAGOT                HARROW              25.37
 3   LUCY HILLS                   TONBRIDGE           21.46
Discus u17w 1kg 'B'
 1   OYEBANKE JEMIYO              BLACKHEATH          28.63
 2   HOLLY BARSBY                 HARROW              17.62
 3   CHARLOTTE BELDEN             TONBRIDGE           13.98
Hammer u17w 'A'
 1   OYEBANKE JEMIYO              BLACKHEATH          32.34
 2   LAURA ALPAGOT                HARROW              19.74
 3   MARIA MATHERS                BASILDON            18.51
 4   STEPH CLARK                  TONBRIDGE           16.71
Hammer u17w 'B'
 1   SHAUNAGH BROWN               BLACKHEATH          29.74
 2   HOLLY BARSBY                 HARROW              12.58
 3   CAROLINE KING                TONBRIDGE            3.62
Javelin u17w 600g 'A'
 1   CHELSEY RAYSBROOK            HARROW              34.52
 2   SARAH McGUIRE                BLACKHEATH          31.99
 3   STEPH CLARK                  TONBRIDGE           16.58
 4   JO WILLIAMS                  BASILDON            14.59
Javelin u17w 600g 'B'
 1   GEORGINA RAYSBROOK           HARROW              31.07
 2   EMILY GODLEY                 BLACKHEATH           6.25
 3   MARIA NICHOLL                TONBRIDGE            6.05
4 x 100 metres relay u17w 'A'
 1   SARAH HARRISON/LAUREN BLACKIE/EMILY GODLEY/KATRINA COSBY         BLACKHEATH           51.6
 2   JASMINE PATTERSON/CHINASA CHUKWU/PRICILLA OWUSU-BARNIGH/RACHEL MIHARROW               52.5
 3   ASHLEIGH GRIBBLE/KIRSTY SHEPHERD/ADELE HUME/JO WILLIAMS          BASILDON             53.0
 4   VICKY SHIMMIN/STEPH CLARK/HOLLY JENNER/NAIMO WHITTOME            TONBRIDGE            57.3
4 x 300 metres relay u17 'A'
 1   SARAH McLELLAN/ISABEL IVY/REBECCA TAYLOR/VANESSA NAKANGU         BLACKHEATH         2.56.4
 2   LEIGH LATTIMORE/HOLLY BARSBY/CHLOE FLOWERS/RACHEL DAVIES         HARROW             3.01.0
 3   ASHLEIGH GRIBBLE/LAUREN EDGAR/SADE BAILEY/MARIA MATHERS          BASILDON           3.10.3
 4   HARRIETTE GRIFFITHS-JONES/CAROLINE KING/CATHERINE SYMONS/RACHAEL TONBRIDGE          3.11.7
100 metres u15g Full Result
 1   SHERIDAN PRITCHARD-LEWIS     BLACKHEATH           13.4
 2   DANIELLA ANNON               BLACKHEATH           13.5
 3   HELEN RENNARDSON             TONBRIDGE            13.7
 4   YOLANDA HUTCHINSON           HARROW               13.9
 5   KELLY MURPHY                 BASILDON             14.0
 6   HANNAH TOLHURST              TONBRIDGE            14.0
 7   DYMOND SMITH                 HARROW               14.0
 8   EMILY EATON                  BASILDON             14.8
100 metres u15g 'A'
 1   SHERIDAN PRITCHARD-LEWIS     BLACKHEATH           13.4
 2   HELEN RENNARDSON             TONBRIDGE            13.7
 3   YOLANDA HUTCHINSON           HARROW               13.9
 4   KELLY MURPHY                 BASILDON             14.0
100 metres u15g 'B'
 1   DANIELLA ANNON               BLACKHEATH           13.5
 2   HANNAH TOLHURST              TONBRIDGE            14.0
 3   DYMOND SMITH                 HARROW               14.0
 4   EMILY EATON                  BASILDON             14.8
200 metres u15g Full Result
 1   DANIELLA ANNON               BLACKHEATH           27.4
 2   HELEN RENNARDSON             TONBRIDGE            27.6
 3   DYMOND SMITH                 HARROW               27.8
 4   JAZMYN RAIKES                BLACKHEATH           28.3
 5   VIKKI BRADFORD               TONBRIDGE            28.7
 6   GEMMA VINE                   BASILDON             29.2
 7   EMMA MROWIEC                 HARROW               29.5
 8   CHANTELLE WILLIAMS           BASILDON             30.4
200 metres u15g 'A'
 1   DANIELLA ANNON               BLACKHEATH           27.4
 2   HELEN RENNARDSON             TONBRIDGE            27.6
 3   DYMOND SMITH                 HARROW               27.8
 4   GEMMA VINE                   BASILDON             29.2
200 metres u15g 'B'
 1   JAZMYN RAIKES                BLACKHEATH           28.3
 2   VIKKI BRADFORD               TONBRIDGE            28.7
 3   EMMA MROWIEC                 HARROW               29.5
 4   CHANTELLE WILLIAMS           BASILDON             30.4
800 metres u15g Full Result
 1   DUNIA PAULOVIC               TONBRIDGE          2.29.1
 2   JESSICA SAVILLE              BLACKHEATH         2.30.9
 3   SOPHIE GORDON                BLACKHEATH         2.34.4
 4   REBECCA LOVEBOLT             BASILDON           2.38.6
 5   JESS OWEN                    TONBRIDGE          2.40.3
 6   OLIVIA LAWRENCE              HARROW             2.40.3
     KATE BRADY                   HARROW               DISQ
800 metres u15g 'A'
 1   DUNIA PAULOVIC               TONBRIDGE          2.29.1
 2   JESSICA SAVILLE              BLACKHEATH         2.30.9
 3   REBECCA LOVEBOLT             BASILDON           2.38.6
 4   OLIVIA LAWRENCE              HARROW             2.40.3
800 metres u15g 'B'
 1   SOPHIE GORDON                BLACKHEATH         2.34.4
 2   JESS OWEN                    TONBRIDGE          2.40.3
     KATE BRADY                   HARROW               DISQ
1500 metres u15g Full Result
 1   AMY DEMATOS                  BLACKHEATH         5.03.7
 2   MICHELLE FEWSTER             BLACKHEATH         5.08.8
 3   ABS SHEPHERD-BARON           TONBRIDGE          5.10.0
 4   PETRA PAULOVIC               TONBRIDGE          5.25.9
 5   TABITHA DANIELS-MOSS         HARROW             5.36.2
 6   CRISTINA OSBORNE             HARROW             5.51.5
 7   EMMIE HUBBARD                BASILDON           6.03.2
1500 metres u15g 'A'
 1   AMY DEMATOS                  BLACKHEATH         5.03.7
 2   ABS SHEPHERD-BARON           TONBRIDGE          5.10.0
 3   TABITHA DANIELS-MOSS         HARROW             5.36.2
 4   EMMIE HUBBARD                BASILDON           6.03.2
1500 metres u15g 'B'
 1   MICHELLE FEWSTER             BLACKHEATH         5.08.8
 2   PETRA PAULOVIC               TONBRIDGE          5.25.9
 3   CRISTINA OSBORNE             HARROW             5.51.5
75 metres hurdles u15g Full Result
 1   MEGAN SOUTHWARK              TONBRIDGE            12.7
 2   SAM CLARK                    TONBRIDGE            12.8
 3   MARILYN NWAWULOR             HARROW               12.9
 4   JESSICA MATTHEWS             BLACKHEATH           13.0
 5   ESTELLE PATTEN               BLACKHEATH           13.3
 6   ROSIE OFFORD                 BASILDON             14.1
 7   GEORGINA COLLINGWOOD         BASILDON             14.2
 8   JAZMIN GARDNER               HARROW               16.9
75 metres hurdles u15g 'A'
 1   MEGAN SOUTHWARK              TONBRIDGE            12.7
 2   MARILYN NWAWULOR             HARROW               12.9
 3   JESSICA MATTHEWS             BLACKHEATH           13.0
 4   ROSIE OFFORD                 BASILDON             14.1
75 metres hurdles u15g 'B'
 1   SAM CLARK                    TONBRIDGE            12.8
 2   ESTELLE PATTEN               BLACKHEATH           13.3
 3   GEORGINA COLLINGWOOD         BASILDON             14.2
 4   JAZMIN GARDNER               HARROW               16.9
High Jump u15g 'A'
 1   MARILYN NWAWULOR             HARROW               1.54
 2   EMMA ARMSTRONG               BLACKHEATH           1.51
 3   ROSIE OFFORD                 BASILDON             1.40
 4   MEGAN SOUTHWARK              TONBRIDGE            1.40
High Jump u15g 'B'
 1   JAZMIN GARDNER               HARROW               1.40
     JESSICA MATTHEWS             BLACKHEATH           1.40
 3   GEORGINA COLLINGWOOD         BASILDON             1.35
 4   IMOGEN BLANNING              TONBRIDGE            1.25
Long Jump u15g 'A'
 1   JESSICA MATTHEWS             BLACKHEATH           5.05
 2   HANNAH TOLHURST              TONBRIDGE            5.02
 3   MARILYN NWAWULOR             HARROW               4.80
 4   EMILY EATON                  BASILDON             4.05
Long Jump u15g 'B'
 1   LEAH FORBES-MORRIS           BLACKHEATH           4.64
 2   HELEN RENNARDSON             TONBRIDGE            4.23
 3   OLIVIA LAWRENCE              HARROW               4.03
 4   HANNAH CASTLE                BASILDON             3.70
Shot putt u15g 3.25kg 'A'
 1   NICOLA HEARN                 BASILDON             7.61
 2   ESTELLE PATTEN               BLACKHEATH           7.55
 3   LEANNE CARROLL               HARROW               7.42
 4   MEGAN SOUTHWARK              TONBRIDGE            7.17
Shot putt u15g 3.25kg 'B'
 1   NICOLA GEORGE                BLACKHEATH           7.09
 2   BETH DOWDELL                 BASILDON             6.50
 3   STEPHANIE RUKIN              TONBRIDGE            6.18
 4   YOLANDA HUTCHINSON           HARROW               5.67
Discus u15g 1kg 'A'
 1   ESTELLE PATTEN               BLACKHEATH          23.28
 2   JESS OWEN                    TONBRIDGE           18.59
 3   LEANNE CARROLL               HARROW              18.29
 4   GRACE DYNE                   BASILDON            16.60
Discus u15g 1kg 'B'
 1   EMMA ARMSTRONG               BLACKHEATH          19.66
 2   BETH DOWDELL                 BASILDON            15.05
 3   VIKKI BRADFORD               TONBRIDGE           15.04
 4   CRISTINA OSBORNE             HARROW              14.41
Javelin u15g 600g 'A'
 1   HELEN SILVESTER              BLACKHEATH          31.23
 2   BETH DENHAM                  HARROW              24.01
 3   REBECCA LOVEBOLT             BASILDON            22.34
 4   MOLLY STEWARD                TONBRIDGE           16.35
Javelin u15g 600g 'B'
 1   NICOLA GEORGE                BLACKHEATH          12.75
 2   CRISTINA OSBORNE             HARROW              12.33
 3   STEPHANIE RUKIN              TONBRIDGE           11.45
 4   GRACE DYNE                   BASILDON             9.63
4 x 100 metres u15g 'A'
 1   DANIELLA ANNON/JAZMYN RAIKES/KATIE VISTUER/REBECCA COOK          BLACKHEATH           51.7
 2   EMMA MROWIEC/MARILYN NWAWULOR/YOLANDA HUTCHINSON/DYMOND SMITH    HARROW               52.5
 3   HELEN RENNARDSON/HANNAH TOLHURST/VIKKI BRADFORD/SAM CLARK        TONBRIDGE            53.7
 4   EMILY EATON/KELLY MURPHY/GEMMA VINE/CHANTELLE WILLIAMS           BASILDON             55.9
75 metres u13g Full Result
 1   AMARA JACOBS                 BLACKHEATH           10.7
 2   JORDINA MILLER               HARROW               10.7
 3   AZIZA HILLWILLIAMS           BASILDON             10.9
 4   CARLA STREETON               TONBRIDGE            11.0
 5   EUGENIE BROWN                HARROW               11.1
 6   REBEKAH ELLER                BLACKHEATH           11.3
 7   MAISIE FARNDON               TONBRIDGE            11.7
 8   ASHLEIGH MCDONNEL-GOULDING   BASILDON             13.1
75 metres u13g 'A'
 1   AMARA JACOBS                 BLACKHEATH           10.7
 2   JORDINA MILLER               HARROW               10.7
 3   AZIZA HILLWILLIAMS           BASILDON             10.9
 4   CARLA STREETON               TONBRIDGE            11.0
75 metres u13g 'B'
 1   EUGENIE BROWN                HARROW               11.1
 2   REBEKAH ELLER                BLACKHEATH           11.3
 3   MAISIE FARNDON               TONBRIDGE            11.7
 4   ASHLEIGH MCDONNEL-GOULDING   BASILDON             13.1
150 metres u13g Full Result
 1   AMARA JACOBS                 BLACKHEATH           21.3
 2   JORDINA MILLER               HARROW               21.6
 3   SIAN DUFFY                   BLACKHEATH           21.8
 4   AZIZA HILLWILLIAMS           BASILDON             22.3
 5   MAISIE FARNDON               TONBRIDGE            22.7
 6   SASKIA DAVIS                 HARROW               23.1
 7   AMIE HARRIS                  BASILDON             23.4
 8   CARLA STREETON               TONBRIDGE            23.5
150 metres u13g 'A'
 1   AMARA JACOBS                 BLACKHEATH           21.3
 2   JORDINA MILLER               HARROW               21.6
 3   AZIZA HILLWILLIAMS           BASILDON             22.3
 4   MAISIE FARNDON               TONBRIDGE            22.7
150 metres u13g 'B'
 1   SIAN DUFFY                   BLACKHEATH           21.8
 2   SASKIA DAVIS                 HARROW               23.1
 3   AMIE HARRIS                  BASILDON             23.4
 4   CARLA STREETON               TONBRIDGE            23.5
800 metres u13g Full Result
 1   DANIELLE ANNENBERG           HARROW             2.35.3
 2   ELLEN HOLMES                 TONBRIDGE          2.36.3
 3   GEORGINA CHEW                BLACKHEATH         2.37.3
 4   NANCY CARNEY HOLLAND         BLACKHEATH         2.38.2
 5   TAYLOR ATKINS                BASILDON           2.44.8
 6   ELENI PANAYI                 HARROW             2.46.1
 7   ASHLEIGH MCDONNEL-GOULDING   BASILDON           2.50.4
 8   CATHERINE COTTERILL          TONBRIDGE          3.15.8
800 metres u13g 'A'
 1   DANIELLE ANNENBERG           HARROW             2.35.3
 2   ELLEN HOLMES                 TONBRIDGE          2.36.3
 3   GEORGINA CHEW                BLACKHEATH         2.37.3
 4   TAYLOR ATKINS                BASILDON           2.44.8
800 metres u13g 'B'
 1   NANCY CARNEY HOLLAND         BLACKHEATH         2.38.2
 2   ELENI PANAYI                 HARROW             2.46.1
 3   ASHLEIGH MCDONNEL-GOULDING   BASILDON           2.50.4
 4   CATHERINE COTTERILL          TONBRIDGE          3.15.8
1200 metres u13g Full Result
 1   SCHAE ANTOINE                HARROW             4.03.8
 2   EMILY BALLARD                BASILDON           4.21.5
 3   HANNAH COOK                  BLACKHEATH         4.23.5
 4   PANDORA BANBURY              TONBRIDGE          4.26.1
 5   LUCY BLACKSTONE              TONBRIDGE          4.28.0
 6   JESSICA JONES                BLACKHEATH         4.29.6
 7   NICOLA FOSTER                HARROW             4.32.9
 8   CALLI MIDDLETON              BASILDON           4.42.2
1200 metres u13g 'A'
 1   SCHAE ANTOINE                HARROW             4.03.8
 2   EMILY BALLARD                BASILDON           4.21.5
 3   HANNAH COOK                  BLACKHEATH         4.23.5
 4   PANDORA BANBURY              TONBRIDGE          4.26.1
1200 metres u13g 'B'
 1   LUCY BLACKSTONE              TONBRIDGE          4.28.0
 2   JESSICA JONES                BLACKHEATH         4.29.6
 3   NICOLA FOSTER                HARROW             4.32.9
 4   CALLI MIDDLETON              BASILDON           4.42.2
70 metres hurdles u13g Full Result
 1   SIAN DUFFY                   BLACKHEATH           13.2
 2   GEORGIA NWAWULOR             HARROW               14.1
 3   CALLI MIDDLETON              BASILDON             14.4
 4   JESSICA NOLAN                HARROW               15.0
 5   IZZY OLLEY                   BASILDON             15.7
 6   JESSICA JONES                BLACKHEATH           16.4
 7   PANDORA BANBURY              TONBRIDGE            16.5
 8   KATHRYN MASON                TONBRIDGE            17.3
70 metres hurdles u13g 'A'
 1   SIAN DUFFY                   BLACKHEATH           13.2
 2   GEORGIA NWAWULOR             HARROW               14.1
 3   CALLI MIDDLETON              BASILDON             14.4
 4   PANDORA BANBURY              TONBRIDGE            16.5
70 metres hurdles u13g 'B'
 1   JESSICA NOLAN                HARROW               15.0
 2   IZZY OLLEY                   BASILDON             15.7
 3   JESSICA JONES                BLACKHEATH           16.4
 4   KATHRYN MASON                TONBRIDGE            17.3
High Jump u13g 'A'
 1   GEORGIA NWAWULOR             HARROW               1.26
 2   CARLA STREETON               TONBRIDGE            1.23
 3   IZZY OLLEY                   BASILDON             1.15
 4   SIOBHAN PARR                 BLACKHEATH           1.10
High Jump u13g 'B'
 1   CAROLINE SMITH               BASILDON             1.10
 2   LUCY BLACKSTONE              TONBRIDGE            1.10
 3   AYONI WILLIAMS               BLACKHEATH           1.05
 4   EUGENIE BROWN                HARROW               1.05
Long Jump u13g 'A'
 1   LAURA TOLHURST               TONBRIDGE            3.92
 2   JESSICA NOLAN                HARROW               3.85
 3   REBEKAH ELLER                BLACKHEATH           3.47
 4   CAROLINE SMITH               BASILDON             3.33
Long Jump u13g 'B'
 1   ANNA HUGGINS                 BLACKHEATH           3.45
 2   MAISIE FARNDON               TONBRIDGE            3.40
 3   TAYLOR ATKINS                BASILDON             3.30
 4   RACHEL BROWN                 HARROW               3.04
Shot putt u13g 2.72kg 'A'
 1   MOLLIE MORRIS                BLACKHEATH           6.60
 2   KIRRALEE COOKE               HARROW               6.18
 3   CAROLINE SMITH               BASILDON             5.53
 4   KATHRYN MASON                TONBRIDGE            5.33
Shot putt u13g 2.72kg 'B'
 1   LAURA ASHLEIGH WARD          BLACKHEATH           6.33
 2   TAYLOR ATKINS                BASILDON             5.17
 3   CATHERINE COTTERILL          TONBRIDGE            5.13
 4   ELIZABETH BIGNALL            HARROW               4.69
4 x 100 metres u13g 'A'
 1   SIAN DUFFY/AMARA JACOBS/AYONI WILLIAMS/JULIA McHALE              BLACKHEATH           57.2
 2   JESSICA NOLAN/JORDINA MILLER/DANIELLE ANNENBERG/EUGENIE BROWN    HARROW               57.4
 3   AZIZA HILLWILLIAMS/IZZY OLLEY/CALLI MIDDLETON/AMIE HARRIS        BASILDON             59.2
 4   CARLA STREETON/MAISIE FARNDON/LAURA TOLHURST/KATHRYN MASON       TONBRIDGE            61.2
Match Result
 1   BLACKHEATH & BROMLEY    514.5
 2   HARROW                    451
 3   TONBRIDGE               361.5
 4   BASILDON                  232
ATHLETE OF THE MATCH (Track):   D PUTNAM (BLK) M15 400, V NAKANGU (BLK) F17 300
ATHLETE OF THE MATCH (Field):   A JORDAN (BLK) M15 HT, E GODLEY (BLK) F17 PV

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk